Získají Orli první body? Do cesty se jim postaví Villach

Naši soupeři
SO 17. 9. 2016
Znojemští hokejisté začali novou sezónu domácí porážkou se Salzburgem, nyní mají možnost na reparát. V roli hostujícího celku se představí na ledě Villachu. Podaří se Orlům vybojovat do tabulky první body? Úvodní buly bude vhozeno v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Villach se v loňské sezóně probojoval do semifinále, kde padl s pozdějším mistrem ze Salzburgu. Po poměrně vydařené sezóně na jihu Rakouska zůstal trenérský štáb vedený zkušeným Gregem Holstem, hráčský kádr ale změn přeci jen doznal. Jasnou, nyní už bývalou jedničku v bráně Villachu, Jeana-Philippa Lamoureuxe v nové sezóně střídá Kanaďan Olivier Roy. Ten byl v loňském ročníku k vidění v dresu slovinské Lublaně, proti které si zachytal hned v prvním utkání nové sezóny a svojí 97,3% úspěšností zásahů výrazně dopomohl Villachu k vítězství 6:1.

Další nepřehlédnutelé posily představují finský obránce Mikko Jokela, jenž na mistrovství světa v roce 2008 vybojoval stříbrnou medaili, nebo kanadský útočník Corey Locke, dvojnásobný vítěz AHL i německé DEL. Jádro týmu z loňské sezóny zůstalo, a to včetně kapitána Erica Huntera.

Na rozdíl od svého soupeře Orli nemohou být se vstupem do nového ročníku EBEL spokojeni. Úřadujícímu mistrovi ze Salzburgu podlehli před domácím publikem po dvou nepříliš povedených třetinách 2:5. Své premiérové body se proto pokusí svěřenci Jiřího Režnara vybojovat právě proti Villachu. V "orlím" derby mají tradičně navrch domácí celky, Znojmu se na jihu Rakouska příliš nedaří, ale tuto nepříznivou bilanci se pokusí zlomit.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
25 12 9 1 3 85:85

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #7 Patrick Fichtner, #22 Manuel Nikolic
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #96 Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Roy – Bacher, Schlacher, Wehrs, Brunner, Labrecque, Jokela, Mühlstein, Kreuter – Hunter, McGrath, Petrik – Verlic, Locke, Urbas – Kromp, McBride, Johner – Platzer, Leiler, Nageler.
Schwarz (33. Nechvátal) – Šulák, Lattner, Řezníček, Biro, Stehlík, McMonagle, Kadeřávek – Tomas, Pucher, Novák – Wronka, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Bruijsten – Beroun, Šeda, Kalus – Györi.
NEWSLETTER