Trenér Jiří Režnar: Přivedli jsme opravdu kvalitní hráče. Všichni byli lídry ve svých týmech

Rozhovory
ČT 16. 6. 2016
Trenéři Orlů jdou ve stopách úspěšných evropských klubů a nachystali pro hráče moderní letní přípravu. V čem tato změna spočívá? Jak mají rozdělené role? Nejen na tyto otázky odpoví v rozhovoru Jiří Režnar.
Letní přípravu mají letos na starosti Radek Výtisk (na fotografii) s Jiřím Žůrkem. Hlavní trenér Jiří Režnar tým převezme na ledě

S týmem jste odjeli na soustředění na Vranov. Můžete přiblížit jeho účel?
Jsme v polovině letní přípravy. Tento týden je takový regenerační. Některé týmy dávají hráčům volno, ale my to vyřešili tak, že jsme odjeli na Vranov na tři dny. Jsou tu všichni, kdo se zapojili do letní přípravy. Kluci, kteří mají individuální přípravu, zůstali ještě doma. Uvidíme, co nám počasí dovolí, ale chtěli bychom zapojit i nějaké hry, jako volejbal, nohejbal, fotbal, triatlon... Je to trochu volnější týden, od pondělí pojedeme zase na sto procent.

Jak jste zatím spokojen s průběhem přípravy?
Je to něco jiného oproti loňsku. Přípravu vedou mladí trenéři, máme tu i kondičního kouče. Oba mají nové nápady a zapojují to, co se dělá různě ve světě. Zatím to vypadá dobře. Hráči nabírají sílu, ale ještě uvidíme, jak to bude vypadat na ledě. Snad podobně jako to bylo i u těch evropských klubů, které zvolili tuto přípravu.

V čem jsou ty hlavní změny?
Loni se hodně běhalo. Letošní systém je bez běhání. Posilujeme vlastní vahou. Maximální zátěž je čtyřicet až padesát kilo. Ty tréninky jsou kratší, trvají do hodiny a čtvrt. Potom je kladen větší důraz na regeneraci, kterou si každý musí udělat sám. Pro kluky je to něco jiného.

Přibral jste dva nové asistenty. Jak máte rozdělené role?
Jirka Žůrek a Radek Výtisk mají na starosti hlavně tu fyzickou část. Letní příprava je v jejich kompetenci. Já jen dohlížím. Bavíme se o nějakých věcech, ale spíše to nechávám na nich. Já se plně zapojím až na ledě.

Plán přípravného období

  • 16. 5. – začátek letní přípravy
  • od 14. 6. – třídenní soustředění Vranov
  • 14. 7. – konec přípravy na suchu
  • 24. 7. – první led
  • 5. 8. – první přípravný zápas
  • 23. 8. – začátek CHL
  • 15. 9. – začátek EBEL

V přípravě narazíte na extraligová mužstva...
Trochu jsme byli limitováni, protože jsme čekali na rozlosování a termíny Ligy mistrů. Až potom se to s jednotlivými kluby dolaďovalo. Chtěli jsme hrát i s jinými týmy, ale ty už potom měly termíny plné. I tak se ale střetneme s dosti kvalitními soupeři. Jsme spokojeni.

Sledujete přestupy v EBEL?
Ano. O tom mají přehled hlavně prezident klubu Pavel Ohera a Rosťa Dočekal. Zatím se ale na tomto trhu moc hráčů nehýbe. Z týmů EBEL byly doposud největší změny u nás. Bolzano staví vždycky manšaft až měsíc před ligou. Uvidíme, jak to bude s těmi přestupy dál.

Došlo k obměně třetiny kádru. Jak se díváte na změny?
Přivedli jsme opravdu kvalitní hráče. Všichni byli lídry ve svých týmech. Myslím si, že to máme poskládané dobře, ale uvidí se až v průběhu sezóny. Nebude to po pěti zápasech, ale hodnotit můžeme opravdu až na konci.

Budete se chtít znovu prezentovat stejným herním stylem, jako tomu bylo v loňské sezóně?
Ano, určitě.

V letní přípravě narazí Orli na Zlín, Vítkovice, Litvínov a Kometu Brno. K tomu navíc okusí i prestižní Ligu mistrů

V tuto chvíli už studujete nějaké herní situace?
Máme rozebrané zápasy všech týmů na mistrovství světa. Zaměřili jsme se na přesilovky, oslabení i klasické herní situace. Už to máme tak nějak nachystané. Před každým tréninkem si s hráči chceme sednout a ukázat jim na videu, co budeme nacvičovat, aby přesně věděli, co po nich chceme.

Když ještě zabrousíme k loňské sezóně. Jak se po dvou měsících díváte na to druhé místo?
Je to úspěch, ale člověk se nesmí dívat za sebe. Musí žít přítomností a hlavně budoucností. Hned po třech čtyřech dnech jsme začali znovu pracovat. Druhé místo je pěkné, ale je to závazek. Letos bychom samozřejmě nechtěli spadnout níž, takže to znamená, že musíme dojít až na vrchol.

Dovolená byla oproti loňským sezónám poněkud krátká. Měl jste vůbec možnost si ji užít?
Trávil jsem ji spíš pracovně. Nikam jsme necestovali.

NEWSLETTER