Znojmo bude na domácím ledě bojovat o mečbol

Naši soupeři
ČT 7. 4. 2016
V úterý si znojemští hokejisté odvezli cennou výhru ze Salzburgu a ve finálové sérii vedou 2:1. Podaří se jim před zaplněným domácím stadionem v pátek od 19:40 získat třetí vítězství? Sledujte živě na tribunách, nebo v přenosech ServusTV, SPORT 5 a Playo.tv.
» Hvězda soupeře
Kapitán a rakouský reprezentant Matthias Trattnig je základním kamenem defenzivy soupeře

Jen třikrát v sezóně inkasoval úřadující mistr Red Bull Salzburg sedm gólů. Ve všech případech se jeho protivník jmenoval stejně – Orli Znojmo. Po zářijovém otvíracím víkendu a dramatické přestřelce 7:6 na konci ledna se to českému celku povedlo znovu v úterý ve třetím finálovém zápase. Čtyřgólový rozdíl ve skóre klame, zápas byl dlouho vyrovnaný, ovšem vítězství se počítá a Orli nyní mohou na domácím ledě udělat třetí krok k titulu.

Red Bull tuší, že bude pod tlakem a ví, že musí podat jiný výkon než minule. "Dostat doma sedm gólů ve finále je neakceptovatelné. Udělali jsme příliš mnoho chyb, byli vylučovaní. Musíme se z tohoto zápasu poučit," ví útočník Konstantin Komarek. "Ve Znojmě chceme hrát koncentrovaně, dobře do obrany. Pak věřím, že zvítězíme," dodává. Kouč Daniel Ratushny dle svých vlastních slov vrátí do sestavy produktivního zlého muže Bretta Sterlinga, který po vyloučení ve druhém utkání zůstal v úterý jen na střídačce a do hry nezasáhl.

Už tak rekordní sezónu, kdy Znojmo sbírá kromě týmových úspěchů i ty individuální, mohou Orli v pátek ještě vylepšit. Roman Tomas s 11 brankami dosaženými v play-off vyrovnal letitý rekord EBEL a další trefou jej může překonat. Coltonu Yellow Hornovu zase s 25 body na kontě chybí jen tři body k deset let starému zápisu Andrew Schneidera. Především ale půjde o třetí vítězství ve finálové sérii.

"Hrát před našimi fanoušky je určitě výhoda, jsou fantastičtí celou sezónu a v play-off to jen potvrzují. Ať přijde plný zimák," přeje si Jan Lattner. "My na oplátku musíme vyhrát!"

Poslední vstupenky jsou v prodeji na pokladnách zimního stadionu, utkání živě vysílají televizní stanice ServusTV a SPORT 5, stream poběží také na Laola1.tv a na webu mediálního partnera klubu Playo.tv.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
31 17 7 1 6 104:106

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
konečná pozice v tabulce 2. 1.
body 20 20
aktuální forma Salzburg - Znojmo 3:7
Znojmo - Salzburg 5:3
Salzburg - Znojmo 4:2
Salzburg - Znojmo 3:7
Znojmo - Salzburg 5:3
Salzburg - Znojmo 4:2
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 25 bodů (8 + 17) John Hughes, 13 bodů (6 + 7)
nejproduktivnější obránce v play-off Antonín Bořuta, 12 bodů (3 + 9) Matthias Trattnig, 9 bodů (5 + 4)
brankář Jan Lukáš (92,2 %) Juuso Riksman (92,1 %)
využití přesilovek 25,0 % 21,1 %
úspěšnost oslabení 78,8 % 82,4 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #3 Ladislav Smetana, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #72 Damir Rakovic, #96 Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Lukáš – Stehlík, Štach, Šulák, Lakos, Bořuta, Lattner, Biro – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Trivino, Yellow Horn – Beroun, Podešva, Číp – Špaček, Bartoš, Novák – Rehuš.
Riksman – Kutlák, Trattnig, Connelly, Fahey, Heinrich, Viveros, Pallestrang – Welser, Walter, Latusa – Ledin, Komarek, Aquino – Kristler, Duncan, Hughes – Welcher, Walter, Latusa – Baltram, Rauchenwald, Hochkofler – Sterling.
NEWSLETTER