Máme na to zvednout pohár nad hlavu, myslí si Roman Tomas

Rozhovory
NE 27. 3. 2016
Roman Tomas, jenž působí ve Znojmě druhou sezónu, je klíčovou postavou v tažení napříč play-off. V dosavadních dvanácti duelech vyřazovací části zaznamenal hned devět branek.

Jste ve finále, jaké ve vás převládají pocity?
Je to fantastický a neuvěřitelný pocit. Toto jsme si všichni přáli na začátku sezóny a šli jsme si za tím. Když se podívám na tu cestu: příprava, liga, nadstavba a teď play-off. Neskutečné! Jsem opravdu hrdý na tento kolektiv a myslím si, že máme na to zvednout pohár nad hlavu.

V posledním zápase jste dal dva góly a fakticky jste poslal znojemské barvy do finále. Myslíte si, že vaše přesné trefy utkání zlomily?
Když snížili na 1:2, měli velký tlak, ale ten náš gól na 3:1 to utkání už zlomil. Uklidnilo nás to a myslím si, že jsme výsledek od té doby kontrolovali. Cítím se fantasticky, nevím co víc k tomu říct.

V Linzi jste byli opět velice disciplinovaní a nedali jste soupeři možnost zahrozit v přesilovkách. Byl tento faktor klíčem k výhře?
Přesně tak. Byl to klíč k celé sérii. Oni mají fantastické přesilovky. My jsme je k tomu nepustili. Sami jste viděli, hádali se s rozhodčími. Prostě čekali, že budou pískat rozhodčí jako v základní části. Musím ale zaklepat, že sudí jsou v play-off fantastičtí.

Roman Tomas si v základní části připsal třiadvacet branek, v play-off jich přidal dalších devět.

Čtvrtý zápas v sérii jste nedohrál po Kozekově ataku. Cítil jste satisfakci?
Vůbec ne. Já to tak vůbec neberu. Vletěl do mě, bylo to od něj špinavé a byl jsem otřesený. Ale necítím žádnou satisfakci. Hraji pro tým, protože je tady skvělá parta a já chci klukům pomáhat střílet branky. Jsem rád, že se to podařilo.

Orli postoupili poprvé v historii do finále. Vy osobně tento úspěch řadíte kam?
Když nad tím přemýšlím, tak jsem hrál již dvakrát finále. Poprvé to bylo v české extralize, podruhé pak v té slovenské. Do třetice ho budu hrát v EBEL. Dvakrát jsem ve finále zklamal a selhal. Doufám, že to konečně vyjde. Uděláme pro to všechno.

Ve finále vás čeká Salzburg...
Podle mě je to spravedlivé. Celou ligu jsme vedli my nebo Salzburg. Ani jeden z nás nespadl na horší než třetí místo, takže ve finále jsou letos dva nejlepší týmy a i na tyto souboje se těším.

Byla pro vás těžší čtvrtfinálová série s Dornbirnem, nebo tato s Linzem?
To se nedá moc porovnávat. Dornbirn byl houževnatý, silný soupeř. Sráželi se, nahazovali puky a hráli do těla. Hodně také stříleli. Linz, to jsou takové větší hračičky, což mně vyhovovalo více. Z toho pohledu se těším i na Red Bull, protože oni budou chtít hrát hokej. Kdyby se tam dostal Villach, tak to bude něco podobného jako Dornbirn. Diváci se budou mít na co dívat.

Finále budete začínat venku. Jaký to může mít vliv na vývoj série?
Myslím si, že žádný. Je to play-off a tam musíte prostě vyhrávat. Doma ale mají většinou hráči svázané ruce, když hrají před svými diváky. Venku se hraje někdy lépe. Prostě kazíte hru a čekáte na šance.

NEWSLETTER