Třetí semifinále hostí Znojmo. Kdo se ujme vedení v sérii?

Naši soupeři
ČT 17. 3. 2016
Za vyrovnaného stavu se semifinálová série stěhuje zpět k řece Dyji. V obou dosavadních duelech byl vždy úspěšnější hostující tým. Prolomí Orli tuto statistiku? Přesvědčte se sami v pátek od 18:30 hodin. Utkání lze živě sledovat i na stanici SPORT 5.
» Hvězda soupeře
Rob Hisey byl v posledním zápase jedním z nejnebezpečnějších hráčů soupeře. Tento Kanaďan si za Linz kroutí již pátou sezónu, během kterých si připsal 200 bodů.

Linz si v prvním vzájemném duelu hraném ve znojemské aréně počínal lépe a získal první semifinálový bod. Orli ovšem neponechali nic náhodě, na odvetu se pečlivě připravili a oplatili svému soupeři porážku stejnou mincí, když jasně ovládli úterní utkání o tři branky. Lodivoda Černých křídel Roba Dauma ale spíše než inkasované góly trápila koncovka. Z jednatřiceti střel nepustil Patrik Nechvátal za svá záda ani jednu! "Pokud nedáme ani jednu branku, tak nemůžeme vyhrát. Jsme ale tým, který v play-off skóruje často, takže bych v tom směrem k dalším duelům neviděl velký problém," vysvětluje Rob Daum.

"Víme, že jsou Češi doma velice silní, ale za každou cenu musíme sérii ztrhnout zpět na svoji stranu. Začínáme úplně od začátku a chceme být úspěšní," dodává Marius Göhringer.

Orli vědí, že klíčem k úspěchu je disciplinovaná hra a plnění taktických pokynů. Kouč Jiří Režnar mohl být v úterý spokojený. "Kluci plnili vše, co jsme si řekli. V předzápasové přípravě jsme si ukázali chyby, co jsme dělali v prvním utkání. Všichni teď hráli zodpovědně do defenzívy a čekali jsme na svou šanci," hodnotil utkání trenér. Ten se navíc může spolehnout i na kvalitní brankářskou dvojici, oba znojemští gólmani mají totiž úspěšnost zákroků téměř třiadevadesát procent, což je řadí mezi úzkou ligovou špičku. "Minule nás podržel Jan Lukáš, teď zase Patrik Nechvátal. Oba chytají fantasticky. Hodně nám pomohli," chválí své spoluhráče Jan Lattner, který se vrátil zpět do obranných řad.

Útočník David Bartoš věří, že tým dokáže zopakovat výkon z venkovního utkání. "Ukázali jsme kompaktní hru, jak to má vypadat. Je důležité, abychom se vyvarovali faulů a tím pádem oslabení, protože Linz dokáže přesilovky sehrát skvěle. Musíme nastoupit do dalšího zápasu tak, jak jsme skončili ten předchozí," burcuje své spoluhráče.

Informace o vstupenkách na první semifinálový zápas naleznete pod tímto odkazem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
33 15 11 4 3 124:100

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC LIWEST Black Wings Linz
konečná pozice v tabulce 2. 5.
body 20 16
aktuální forma Linz - Znojmo 0:3
Znojmo - Linz 3:4
Dornbirn - Znojmo 2:5
Linz - Znojmo 0:3
Znojmo - Linz 3:4
Linz - Bolzano 3:2p
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 12 bodů (6 + 6) Fabio Hofer, 8 bodů (6 + 2)
Olivier Latendresse, 8 bodů (2 + 6)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 7 bodů (1 + 6) Marc André Dorion, 5 body (2 + 3)
brankář Patrik Nechvátal (92,6 %)
Jan Lukáš (92,9 %)
Michael Ouzas (91,4 %)
využití přesilovek 18,2 % 27,6 %
úspěšnost oslabení 80,0 % 88,1 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Lattner, Bořuta, Biro, Lakos, Stehlík, Šulák, Štach, Šenkeřík – Tomas, Pucher, Novák – Yellow Horn, Trivino, Šedivý – Číp, Podešva, Beroun – Špaček, Bartoš, Fiala.
Ouzas – Piché, Dorion, Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Mayrhauser, Kirchschläger – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.
NEWSLETTER