Série se přesouvá do Linze, podaří se Orlům vyrovnat?

Naši soupeři
PO 14. 3. 2016
Nedělní nezdar je již minulostí, odčinit jej Orli letí na horký rakouský led. Semifinálová série je teprve na svém začátku, jedna výhra soupeře nic neznamená. Znojemští touží po vyrovnání stavu série. Podaří se jim to? Zápas se hraje v uterý od 19:40.
» Hvězda soupeře
Andrew Kozek, nejlepší střelec základní části EBEL, je největším nebezpečím pro obranu Znojma.

V prvním duelu semifinálové série dokázali svěřenci Roba Dauma, že v druhém kole play-off nejsou náhodou. Spolehnout se mohou hlavně na efektivitu při využívání svých šancí. Dostatečným důkazem je to, že z šestadvaceti střel hned čtyřikrát dopravili puk až za brankovou čáru. Celek kolem Bretta McLeana, hráče s bohatými zkušenostmi z NHL, se v neděli mohl spolehnout také na výborně chytajícího Michaela Ouzase, který zamezil obrovským šancím Orlů.

Hlavní zbraní Černých křídel ale stejně jako v základní části zůstává přesilová hra. Její úspěšnost se nyní pohybuje kolem osmadvaceti procent. "Rozhodujícím faktorem této série může být přesilovka. Ta se nám zatím daří, stejně tak jako bránění početních výhod soupeře. Musíme hrát stejně jako naposledy, jinak můžeme rychle propadnout," ví Robert Lukas.

Hokejisté Znojma poprvé v historii dokázali projít přes čtvrtfinále a postoupili tak mezi čtveřici nejlepších celků soutěže. Před samotným zápasem se mohli pyšnit bilancí čtyř výher v řadě, kterou ale Linz dokázal utnout, když na českém území vyhrál téměř po dvou letech.

Orli sice s nedělní prohrou spokojení nejsou, nepodali však špatný výkon. "Bohužel jsme udělali několik chyb, které Linz potrestal a to nás stálo zápas," uvědomuje si zkušený André Lakos. "Linz je útočnější tým než Dornbin, nehrají tolik na obranu. Šancí jsme měli dostatek. Rozhodla efektivita soupeře," přidává své postřehy Ondrej Šedivý, autor poslední trefy Jihomoravanů.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
32 14 11 4 3 121:100

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC LIWEST Black Wings Linz
konečná pozice v tabulce 2. 5.
body 20 16
aktuální forma Znojmo - Linz 3:4
Dornbirn - Znojmo 2:5
Znojmo – Dornbirn 5:2
Znojmo - Linz 3:4
Linz - Bolzano 3:2p
Bolzano - Linz 4:6
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 11 bodů (6 + 5) Fabio Hofer, 8 bodů (6 + 2)
Olivier Latendresse, 8 bodů (2 + 6)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 6 bodů (0 + 6) Marc André Dorion, 5 body (2 + 3)
brankář Patrik Nechvátal (87,8 %)
Jan Lukáš (92,9 %)
Michael Ouzas (91,1 %)
využití přesilovek 17,2 % 28,6 %
úspěšnost oslabení 79,3 % 89,5 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #20 Kristijan Nikolic, #22 Manuel Nikolic
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #96 Elias Seewald

Sestavy z posledních zápasů

Lukáš – Štach, Bořuta, Šenkeřík, Lakos, Stehlík, Šulák, Biro – Tomas, Pucher, Fiala – Yellow Horn, Trivino, Novák – Číp, Podešva, Lattner – Šedivý, Bartoš, Rehuš – Beroun.
Ouzas – Piché, Dorion, Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Mayrhauser, Kirchschläger – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.
NEWSLETTER