Semifinále je tu! Sérii začne Znojmo doma

Naši soupeři
SO 12. 3. 2016
Poslední čtvrtfinálové kolo přiřklo Orlům za soupeře pro další část vyřazovacích Linz. První duel se odehraje v neděli a Znojmo bude chtít navázat na svoji skvělou sérii čtyř výher v řadě. Nenechte si to ujít a přijďte fandit! Úvodní buly je naplánováno na 17:40.
» Hvězda soupeře
Michael Ouzas byl po základní části druhý nejlepší gólman v lize, v play-off mu však patří až osmá pozice.

Znojemští hokejisté předvedli ve čtvrtfinále impozantní výkon. Po dvou nevydařených zápasech se dostali do obrovské pohody, díky které porazili svého soka čtyřikrát v řadě a vybojovali si historický postup do další fáze play-off. Do ní budou vstupovat jako vůbec nejlepší tým EBEL, co se týče vítězství na domácím ledě. V letošní sezóně zvítězili před domácími fanoušky v 21 zápasech z celkem odehraných 27.

Semifinálová série bude reprízou dva roky starého čtvrtfinále. V něm Linz vyřadil Orly 4:1 na zápasy. Bylo to ovšem naposledy, co Black Wings na znojemském ledě zvítězili. Během uplynulých dvou let tu odehráli šest duelů a získali v nich pouze jediný bod za prohru v prodloužení!

Leckdo by si mohl myslet, že je letošní prolomení čtvrtfinálového prokletí pro Znojmo vrcholem. Ačkoliv došlo ke splnění předsezónního cíle, Orli se s tím nehodlají spokojit a vyhlíží boj o samotný titul. K němu vede ještě dlouhá cesta. Svěřenci Jiřího Režnara to dobře vědí a jsou hladoví po úspěchu. Pokud budou pokračovat v nastolené taktice, pak mají velkou šanci uspět.

Nebezpečí na cestě za snem ale představují přesilové hry soupeře. Linz v nich dokáže být ohromně smrtící, což předvedl i proti Bolzanu. Více než každá čtvrtá početní výhoda skončila brankou. "Linz je velmi nebezpečný v útoku a má nejlepší přesilovku v lize. Budeme se snažit vyvarovat trestům a hrát naši aktivní hru jako v posledních zápasech," prozrazuje kouč znojemské lavičky Jiří Režnar.

Příznivci, kteří nebudou moci sledovat utkání přímo na tribunách znojemského stadionu, mohou zápas vidět také v přímém přenosu televizní stanice SPORT 5 nebo na internetovém streamu mediálního partnera klubu Playo.tv. Utkání přenáší živě i kamery rakouské Servus TV.

Informace o vstupenkách na první semifinálový zápas naleznete pod tímto odkazem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
31 14 10 4 3 118:96

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC LIWEST Black Wings Linz
konečná pozice v tabulce 2. 5.
body 20 16
aktuální forma Dornbirn - Znojmo 2:5
Znojmo – Dornbirn 5:2
Dornbirn – Znojmo 2:3p
Linz - Bolzano 3:2p
Bolzano - Linz 4:6
Linz - Bolzano 2:3
nejproduktivnější hráč v play-off Colton Yellow Horn, 9 bodů (6 + 3) Fabio Hofer, 8 bodů (6 + 2)
nejproduktivnější obránce v play-off André Lakos, 6 bodů (0 + 6) Brett Palin, 4 body (1 + 3)
brankář Patrik Nechvátal (87,8 %)
Jan Lukáš (94,3 %)
Michael Ouzas (90,6 %)
využití přesilovek 16,7 % 26,9 %
úspěšnost oslabení 81,5 % 90,9 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #29 Trpimir Piragic, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #89 Michael Hofstätter, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Lukáš – Štach, Bořuta, Šenkeřík, Lakos, Stehlík, Šulák, Biro – Tomas, Pucher, Fiala – Yellow Horn, Trivino, Novák – Číp, Podešva, Lattner – Šedivý, Bartoš, Rehuš – Beroun.
Ouzas – Piche, Dorion, R. Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Mayrhauser, Kirchschläger – Kozek, McLean, DaSilva – Latendresse, Hisey, Ulmer – Göhringer, Oberkofler, Hofer – Spannring, Moderer, Franz.
NEWSLETTER