Jiří Režnar po postupu: Hráči to zvládli parádně

Rozhovory
ÚT 8. 3. 2016
Znojemští hokejisté završili svůj velký obrat čtvrtfinálové série proti Dornbirnu. V šestém duelu zvítězili 5:2, celkově v sérii 4:2 na zápasy a poprvé v klubové historii postoupili do semifinále EBEL. „Tři roky jsme tu něco budovali, dnes se to zúročilo," povídal po zápase hlavní trenér Jiří Režnar.

Orli tentokrát mohli čekat, co vymyslí soupeř. Pozorná hra z obrany spojená s rychlými protiútoky byla efektivní a domácí dvě třetiny jen těžko hledali cestu do útočného pásmay. „Dornbirn hrál výborně, důrazně a aktivně od prvního vhazování. Mají silné bruslaře, navíc to byla jejich poslední šance. Nechtěli jsme proto první třetinu dostat gól. Chvíli nám trvalo se s jejich stylem srovnat, ale od druhé třetiny se nám to myslím podařilo," hodnotí Režnar.

Čtvrtfinálové série EBEL

  • Salzburg 3 – 3 Klagenfurt
  • Znojmo 4 – 2 Dornbirn
  • Vídeň 1 – 4 Villach
  • Bolzano 2 – 4 Linz

Tříbrankové vedení po čtyřiceti minutách přiblížilo českému celku vytoužené semifinále, soupeř prošpikovaný kanadskými hráči ale dokázal z utkání udělat drama. „Trošku jsme se po inkasovaných gólech dostali pod tlak. Naštěstí hra se pak uklidnila, jinak by se dohrávalo ve větších nervech. Hráči to zvládli parádně, zaslouží pochvalu," pokračuje znojemský kouč.

Před týdnem přitom měli Orli namále. Za stavu 0:2 na zápasy nastupovali doma ke třetímu utkání s nožem na krku. „Mezi všemi těmi fantastickými diváky ve Znojmě se našlo pár, kteří na nás pískali. Ale hráči dokázali, že mají srdíčko. Sérii jsme otočili, slavíme postup. Škarohlídům bych chtěl poděkovat a doufám, že přijdou znovu," říká Režnar.

Ten v minulých dvou letech zažil s týmem čtvrtfinálový konec proti Linzi a Klagenfurtu. A právě jeden z těchto dvou týmů bude v závislosti na výsledku sedmého zápasu série mezi Salzburgem a KAC znojemským semifinálovým soupeřem. „Říká se, že první kolo play-off je nejtěžší. To jsme zvládli a myslím, že je jedno, koho dostaneme," uzavírá trenér Orlů.

NEWSLETTER