O osudu Villachu o bytí a nebytí v nejlepší šestce odjíždí rozhodnout Znojmo

Naši soupeři
SO 16. 1. 2016
Poslední zápas základní části odcestují Orli odehrát na led Villachu. Znojmu sice téměř o nic nejde, play-off má jisté a na zůstání na třetím místu mu stačí bod, ale rakouský soupeř se bude muset hodně ohánět a zároveň doufat v příznivé výsledky z ostatních stadionů, aby proklouzl do první šestky. Utkání startuje netradičně v 17:40.
» Hvězda soupeře
Jedeneatřicetiletý Jean-Philippe Lamoureux je již čtvrtým rokem jedničkou Villachu, v EBEL hrál ale i za slovinskou Lublaň.

Villach je v krizi. Spanilá jízda třinácti výher v řadě katapultovala rakouský celek k favoritům o udržení se v nejlepší šestce zajišťující přímý postup do play-off. Jenže v posledních třech zápasech získali svěřenci trenéra Grega Holsta pouhý bod, přičemž tento mizerný zisk posunul aktuálně černá orly až na sedmou nepostupovou pozici. Pro postup do elitní části tabulky potřebují jakoukoli výhru, očekávat se tak dá maximální nasazení domácího celku.

Ani po nepříznivé sérii tří porážek v řadě se ale rakouský celek nehodlá vzdát. „Pořád ještě máme šanci dostat se do TOP6, do toho dáme všechno. Zkusíme Znojmo dostat pod tlak, ale určitě to nebude lehké,“ ví gólmanská jistota v barvách Villachu Jean-Philippe Lamoureux.

Čeští Orli jsou na tom o poznání lépe. K potvrzení třetího místa po základní části jim schází alespoň bod nebo zaváhání Vídně. Vzhledem k náročnému cestování a nadcházejícím bojům o co nejlepší umístění po nadstavbové části se ale dá očekávat, že Znojmo neodcestuje do Villachu v nejlepší možné sestavě. Trenér Jiří Režnar spíše dá prostor pro odpočinek některým hráčům. „Víme, že Villachu půjde o postup do první šestky, i tak se ale ze sebe budeme snažit vydat to nejlepší a vyhrát,“ dušuje se nejtrestanější hráč Orlů Štěpán Csamangó.

Největší bolestí základní části byla u Orlů marodka, která donutila univerzála Jana Lattnera opět zaujmout místo v obraně. U obránců je už situace lepší, i tak ale zůstává mimo hru několik hráčů. „Branislav Rehuš by měl naskočit v neděli ve Villachu, pokud jej tam teda Štěpán Csamango pustí, v pátek dával krásný gól. U Honzy Šedy a Jirky Berouna to vypadá na druhé až třetí utkání v nadstavbě, musí se dostat do hry, než začne play-off. U Petra Šenkeříka nevíme. Může to být za čtrnáct dní i za měsíc,“ prozradil kouč Režnar.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 11 9 1 3 84:82

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 3. 7.
body 77 69
aktuální forma Znojmo – Fehérvár 6:2
Znojmo – Villach 3:2
Salzburg – Znojmo 3:2
Villach – Klagenfurt 1:4
Villach – Znojmo 2:3
Graz – Villach 1:2sn
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 49 bodů (25 + 24) Brock Mcbride, 29 bodů (11 + 18)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 26 bodů (9 + 17) Markus Schlacher, 17 bodů (1 + 16)
brankář Patrik Nechvátal (91,60 %) Jean Philippe Lamoureux (92,30 %)
využití přesilovek 19,80 % 18,00 %
úspěšnost oslabení 83,60 % 83,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #29 Trpimir Piragic, #16 Milan Zrnic
Čároví rozhodčí: #72 Damir Rakovic, #95 Maximilian Verworner

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (Fučík) – Štach, Lakos, Bořuta, Lattner, Roupec, Biro, Stehlík, Šulák – Tomas, Trivino, Csamango – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Číp – Špaček, Fiala, Novák.
Lamoureux – Bacher, Schlacher, Kelly, Unterluggauer, Schofield, McKierna, Jennes, Kreuter – Pance, Verlic, Alagic - Kromp Hunter, Petrik – Platzer, McBride, Nageler – Leiler, Johner, Santorelli.
NEWSLETTER