Vybojují Orli body na Nový rok počtvrté v řadě? I tentokrát míří do Linze

Naši soupeři
ČT 31. 12. 2015
Po dvou prohrách s Bolzanem a Grazem se Orli na Nový rok představí na ledě Linze, kde budou chtít obhájit pozici v elitní šestce tabulky. Úvodní buly je na programu v 17:30.
» Hvězda soupeře
Andrew Kozek je považován za nejnebezpečnějšího střelce v lize.

Hvězdami nabitý Linz ovládá základní část Erste Bank Eishockey ligy. Za celý ročník prohrál jen jedenáctkrát, z toho dvakrát bylo nad jeho síly Znojmo. Jejich suverenitu v tabulce ohrožuje v současné době jen loňský mistr ze Salzburgu, který má shodně pětasedmdesát bodů.

Černá křídla spoléhají hlavně na ofenzivní nápady své největší hvězdy, kterou je Andrew Kozek. Tento devětadvacetiletý Kanaďan s bohatými zkušenostmi z kanadskoamerické AHL stihl v dosavadních duelech už šestadvacetkrát rozvlnit soupeřovu síť, což je nejvíce v celé lize. Zároveň je společně se znojemským Coltonem Yellow Hornem i nejproduktivnějším hráčem soutěže. Obrovskou hrozbou pro obranu soupeře je i Brett McLean a bek Sebastien Piche, který vévodí útočným statistikám obránců EBEL. Velkou zbraní je tradičně gólman Michael Ouzas, který si drží úspěšnost zákroků na čtyřiadevadesáti procentech.

V kabině Orlů není po dvou posledních zápasech zrovna veselo. Přestože jsou v tabulce čtvrtí, na sedmou Vídeň mají náskok už jen pět bodů a los jim na závěr základní části přiřkl poměrně těžké soupeře. Z výčtu stačí vyjmenovat například právě Linz, Salzburg, Vídeň, Dornbirn nebo rozjetý Villach.

Cestu za návratem na vítěznou vlnu komplikuje početná marodka. Lodivod českého týmu se nemůže spolehnout na služby kapitána Jiřího Berouna, Lubomíra Štacha, Petra Šenkeříka, Jana Šedu a Ondřeje Fialu. Chybět bude i bek Marek Biro, který si odpykává trest za faul v utkání proti Bolzanu. Narychlo tak byl povolán obránce Ondřej Šťáva, který doposud hrál v juniorce.

"Musíme si dávat pozor na naše chyby v obraně a především využívat šance. Boj o první šestku vrcholí a my potřebujeme bodovat," říká před zápasem David Bartoš. "V Linzi to nikdy není lehké. Patří k tomu nejlepšímu, co EBEL má."

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
28 13 10 3 2 105:84

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 4. 2.
body 63 75
aktuální forma Graz - Znojmo 5:3
Znojmo - Bolzano 4:6
Znojmo - Lublaň 8:0
Lublaň - Linz 2:3p
Linz - Klagenfurt 3:2
Fehérvár - Linz 4:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 42 bodů (19 + 23) Andrew Kozek, 42 bodů (26 + 16)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 24 bodů (9 + 15) Sebastien Piche, 34 bodů (13 + 21)
brankář Patrik Nechvátal (91,40 %) Michael Ouzas (94,10 %)
využití přesilovek 21,00 % 25,10 %
úspěšnost oslabení 84,30 % 87,40 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #44 Vladimir Babic, #10 Florian Widmann
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #51 Marton Nemeth.

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Roupec, Bača, Šulák, Stehlík, Bořuta, Šťáva – Tomas, Pucher, Lattner – Podešva, Trivino, Yellow Horn – Šedivý, Bartoš, Novák – Číp, Rehuš, Špaček – Csamangó.
Dechel – Piche, Dorion, Lukas, Palin, Altmann, Fechtig, Mayrhauser – Kozek, McLean, Ulmer – Spannring, Hisey, Hofer – Latendresse, Oberkofler, Göhringer – Ober, Moderer, Gaffal – Kirchschläger.
NEWSLETTER