Znojmo se porve o body s předposledním Grazem, uspěje?

Naši soupeři
ČT 17. 12. 2015
V pátek se na znojemském ledě představí neoblíbený Graz, který se chce odrazit ode dna tabulky. Orli ale nemají v plánu odevzdat na domácí půdě body a půjdou ze všech sil za vítězstvím! Přijďte je podpořit, utkání začíná v 18:30!
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku
» Hvězda soupeře
Dánský reprezentační brankář je největší oporou svého týmu

Navzdory tomu, že má Graz kádr nabitý hvězdami, v sezóně se mu příliš nedaří. V tabulce zaujímá předposlední pozici, což jistě nesplňuje předsezónní vyhlídky vedení. Do konce základní části však zbývá odehrát ještě 13 zápasů a svěřenci Ivo Jana, který mimochodem působí také jako asistent trenéra u reprezentace Slovinska, dobře vědí, že ještě není nic ztraceno.

Obě mužstva na sebe narazila letos již dvakrát. V prvním vzájemném střetnutí zvítězili Orli na domácím ledě poměrem 4:1. Nicméně druhý zápas nedopadl pro jihomoravany vůbec dobře. Z Rakouska odjížděli bez vstřeleného gólu a s porážkou 0:3. Právě na toto utkání se pokusí Rakušané navázat. "Musíme ze sebe vydat všechno, co je v našich silách, abychom porazili tak silného soupeře. Chceme hrát trpělivě, zaměřit se na obrannou činnost a čekat na šance," prozrazuje taktiku asistent trenéra 99ers Teppo Kivelä.

Ani Znojmo nehodlá svého soupeře podcenit a dá do zápasu všechno. Kouč Jiří Režnar již dříve prohlásil, že má Graz daleko silnější mužstvo, než ukazuje jeho pozice v tabulce. Myslet si, že páteční duel bude hračka, by se Orlům nemuselo vůbec vyplatit. "Soupeřova obranná hra je velmi dobře organizovaná a silná. Důležité bude hodně střílet a dát první gól. To by měl být dobrý základ pro vítězství! Potřebujeme 3 body v boji o první šestku," nastínil útočník Roman Tomas.

Utkání živě odvysílá sportovní televizní stanice SPORT 5. Pokud nemůžete být přímo na stadionu, lze jej sledovat i prostřednictvím placeného streamu v produkci Playo.tv zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 6 10 1 3 44:56

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 5. 11.
body 52 36
aktuální forma Bolzano - Znojmo 4:5p
Innsbruck - Znojmo 3:2
Znojmo - Dornbirn 3:0
Graz - Dornbirn 1:0
Graz - Bolzano 1:3
Bolzano - Graz 2:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 37 bodů (16 + 21) Evan Brophey, 18 bodů (8 + 10)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 18 bodů (9 + 9) Mike Little, 9 bodů (1 + 8)
brankář Patrik Nechvátal (91,70 %) Sebastian Dahm (92,50 %)
využití přesilovek 19,70 % 12,50 %
úspěšnost oslabení 83,50 % 83,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #44 Vladimir Babic, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #64 Thomas Loicht, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal (23. Fučík) – Štach, Bořuta, Bača, Šulák, Roupec, Biro, Šenkeřík, Stehlík – Tomas, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Rehuš – Číp, Beroun, Novák.
Dahm – Mitchell, Kovacevic, Kranjc, Strohmeier, Konradsheim, Zierer – Brophey, Fornataro, Woger – Feichtner, Almtorp, Poulsen – De Simone, Werner, Zusevics – Pirmann, Pinter, Natter.
NEWSLETTER