Orli chtějí v přímém souboji s Bolzanem uhájit páté místo v tabulce

Naši soupeři
PO 14. 12. 2015
Po nedělní nešťastné prohře v Innsbrucku je před Orly nová výzva - odvézt si z přímého souboje o páté místo tři body. Poslední zápas na italské půdě Znojemští zvládli. Podaří se jim to i napodruhé? Utkání se hraje v úterý od 19:45.
» Hvězda soupeře
Taylor Vause je jednoznačně lídrem italského týmu.

Lišky vstoupily do ligy rozpačitě a několik kol dokonce tápaly na samém dně. Pak ale přišlo zlepšení a se ziskem devětačtyřiceti bodů se tým Toma Pokela zařadil na šestou příčku tabulky a jejich manko na Jihomoravany činí už jen jeden bod. Hned pět z posledních osmi zápasů totiž Bolzano vyhrálo. Český legionář ve službách italského celku Jaroslav Hübl ale ví, že jeho tým nečeká snadný úkol. "Nikdy není snadné hrát proti Znojmu. Hrají na velmi vysoké úrovni a jsou rychlí. Musíme se každý držet svých úkolů po celých šedesát minut a pak teprve můžeme pomýšlet na body," říká s tím, že chtějí dále stoupat tabulkou.

Mužstvo z jižního Tyrolska spoléhá hlavně na útočné výpady Taylora Vauseho, hráče s bohatými zkušenostmi z kanadskoamerické AHL. Ten očekávání plní na jedničku, vždyť je s osmadvaceti body nejproduktivnějším hráčem Italů.

Zato Orly trápí hlavně nevyrovnané výkony. Svěřenci Jiřího Režnara se na vstřelení branky poměrně hodně nadřou. Znojemský kouč vidí problém ve špatné produktivitě při přesilových hrách. "Máme šest přesilovek a dáme jen jeden gól. Soupeř má jednu a okamžitě vyloučení potrestá. Trápí nás produktivita. Máme spoustu střel, ale některým klíčovým hráčům se nedaří," myslí si.

Hráči českého celku si uvědomují, že musí zabrat. "Očekávám tvrdý boj, ale nic jiného ani čekat nemůžeme. Musíme se vzepřít, dobře se připravit a hlavně vyhrát. Nic jiného pro nás neexistuje," ví Patrik Novák. Znojmu totiž v případě porážky hrozí propad tabulkou mimo elitní šestku.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
12 6 5 0 1 36:33

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 5. 6.
body 50 49
aktuální forma Innsbruck - Znojmo 3:2
Znojmo - Dornbirn 3:0
Salzburg – Znojmo 5:3
Graz – Bolzano 1:3
Bolzano - Graz 2:1
Linz - Bolzano 5:2
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 37 bodů (16 + 21) Taylor Vause, 28 bodů (10 + 18)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 16 bodů (7 + 9) Alexander Egger, 20 bodů (0 + 20)
brankář Patrik Nechvátal (91,90 %) Jaroslav Hübl (91,80 %)
využití přesilovek 20,10 % 15,30 %
úspěšnost oslabení 82,90 % 79,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #28 Daniel Gamper, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #61 Ulrich Paradatscher

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Bořuta, Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Šenkeřík, Bača – Tomas, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Trivino, Rehuš – Číp, Beroun, Novák.
Hübl - Egger, Oberdörfer, Hofer, McMonagle, Flemming, Franza - Broda, Vause, Reid - Insam, Saviano, Pope - Palmieri, Foster, Pollastrone - DiCasmirro, Bernard, Gander - Frank.
NEWSLETTER