Ubojované vítězství je na psychiku lepší než jednoznačný výsledek, ví Ondrej Šedivý

Rozhovory
SO 12. 12. 2015
Již druhým rokem obléká znojemský dres šestadvacetiletá raketa Ondrej Šedivý. S druhým nejlepším bodovým ziskem v týmu prozatím táhne Orly za vítězstvími spolu s produktivními spoluhráči z útočné trojky. V rozhovoru hodnotí jak vítězství proti Dornbirnu, tak i příčiny dočasné gólové nemohoucnosti.

Jak byste zhodnotil zápas s Dornbirnem?
Konečně jsme naplno bodovali, ta série tří porážek nebyla dobrá. Za výsledek jsme ale neskutečně rádi, bylo to takové ubojované vítězství. Až do samého konce byl duel napínavý, ve hře byly pouhé dva góly, o to více jsme rádi za výsledek.

Ondrej Šedivý (8 + 18)

Čím to, že více jak polovinu zápasu nepadl gól?
Většina zápasů, které jsme prohráli, byla o jednom jediném gólu, který jsme nevstřelili z našeho tlaku. To samé se nám stalo s Klagenfurtem. Místo abychom vedli čtyři nula po první třetině, tak jsme nula jedna prohrávali. Na gól proti Dornbirnu jsme se načekali, ale vyplatilo se to, vždy je lepší vést než nějakým způsobem dotahovat. Avšak nevím, čím to může být, že se nám nepovedlo vstřelit tak dlouho gól. Kdybychom to věděli, určitě bychom to nejdříve napravili.

Dornbirn je oproti loňskému roku výkonnostně o třídu jinde, pamatujete si ještě loňského soupeře?
Nepamatuji, proti nim jsem vůbec nehrál. Ale pamatuji si, že hráli u dna tabulky, očividně se zlepšili ve všech směrech. Šlo na nich vidět, že jsou houževnatý tým, hraje se s nimi dost špatně.

Může vám třígólové vítězství dodat sebevědomí do dalších zápasů?
Osobně si myslím, že právě takové ubojované vítězství nás může nakopnout. Teď nás čekají dva těžké zápasy venku v Innsbrucku a Bolzanu, bylo by úžasné na naši výhru navázat a také naplno bodovat. Myslím, že pro psychiku je ubojované vítězství lepší jak nějaké hladké typu šest jedna.

Porážkou Dornbirnu jste utli třízápasovou šňůru proher. Tak dlouho jste letos na výhru ještě nečekali...
Teď ještě není na nějaké bilancování vhodná chvíle. Kdybychom se před sezonou s někým bavili a řekli si, kolikátí bychom chtěli být v tabulce po půlce sezóny, tak bychom to možná brali. Nechtěl bych se teď pouštět do nějakého velkého hodnocení, ale jsem rád, že jsme přerušili sérii porážek. Doufám, že zase začneme vyhrávat, mohli bychom si teď vytvořit zase opačnou šňůru stejně jako na začátku sezony. Měli jsme teď v týdnu pár sezení, kde jsme mluvili o tom, že když to šlo na začátku sezony, tak v nás určitě něco je, vyhrávali jsme. Tak jsme se rozhodli do toho praštit a zase vyhrávat. Musíme pouze prodat na ledě to, co v nás je.

Znojmo prozatím vstřelilo devadesát osm gólů, prolomí v neděli stovku?
Jestli chceme pomýšlet na výhru, tak ji určitě budeme muset pokořit.

NEWSLETTER