V neděli letí Orli letos poprvé do Salzburgu

Naši soupeři
SO 5. 12. 2015
Po střetnutí s Klagenfurtem čeká na Znojmo další soupeř z nejtěžších. Úřadující mistr a aktuálně druhý celek tabulky Salzburg letos ve Znojmě dvakrát prohrál, nyní bude český tým poprvé hostit doma. Boj o další ligové body začíná v neděli v 17:30.
» Hvězda soupeře
Malý postavou, ale velký výkony, John Hughes patří stabilně mezi nejproduktivnější hráče EBEL

Salzburg prožívá po loňském mistrovském triumfu sezónu jako na houpačce. Mizerný začátek, porážku 1:7 ve Znojmě a poslední místo po čtyřech kolech vystřídala famózní série 11 vítězství ve 12 utkáních a vyhoupnutí do čela tabulky. Na čele už Red Bull dle očekávání zůstal, i když mírný pokles formy jej odsunul na druhou příčku za suverénní Linz. Aktuálně má na kontě čtyři vítězství v řadě, naposledy 2:0 v pátek doma proti Grazu.

Kádr ambiciozního celku navíc posílil Luciano Aquino, kanadský útočník s italskými kořeny, který před dvěma lety suverénně vyhrál bodování soutěže ještě v dresu Dornbirnu s těžko překonatelným výsledkem 79 kanadských bodů v 53 utkáních. Sedm měsíců nestál na ledě, přesto se hned uvedl gólem. "Hrát po tak dlouhé době zápas bylo skvělé. Cítím se dobře, Salzburg je silný tým a já s ním chci vítězit," nechal se slyšet.

Vítězit by jistě chtěli také Orli, ale v posledních dvou duelech je trápí špatná efektivita v zakončení. Ve Fehérváru vyslali na branku soupeře 48 střel, v pátek proti Klagenfurtu 44, v obou případech z toho ovšem byl jediný gól a porážka. "Nepadá nám to tam, máme v první třetině 16 střel, ale prohráváme. Střílíme gólmanovi do břicha, kvalita střelby není taková, jaká by měla být," ví trenér Jiří Režnar. Ten bude stále postrádat zraněnou dvojici Fiala, Šeda, páteční utkání navíc po nepříjemném zásahu bruslí do obličeje nedohrál Martin Podešva, jenž má na tváři deset stehů a jeho start v dalších duelech je ohrožen.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
24 13 4 1 6 76:79

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 4. 2.
body 47 53
aktuální forma Znojmo – Klagenfurt 1:4
Fehérvár - Znojmo 3:1
Znojmo - Villach 4:2
Salzburg – Graz 2:0
Klagenfurt – Salzburg 4:7
Graz – Salzburg 2:3p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 35 bodů (16 + 19) John Hughes, 28 bodů (8 + 20)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 16 bodů (7 + 9) Brian Fahey, 18 bodů (7 + 11)
brankář Patrik Nechvátal (92,10 %) Luka Gračnar (92,30 %)
využití přesilovek 20,90 % 15,80 %
úspěšnost oslabení 83,10 % 88,10 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #17 Thomas Berneker, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Stehlík, Šulák, Roupec, Biro, Štach, Bořuta, Bača – Beroun, Lattner, Novák – Tomas, Pucher, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Špaček, Podešva, Číp – Csamango.
Gračnar – Kutlák, Trattnig, Heinrich, Viveiros, Connelly, Fahey – Sterling, Duncan, Hochkofler – Welser, Baltram, Latusa – Ledin, Komarek, Aquino – Rauchenwald, Brucker, Cijan.
NEWSLETTER