Orlí souboj je tady, do Znojma zavítá Villach

Naši soupeři
ČT 26. 11. 2015
Pětadvacáté kolo EBEL nabídne souboj týmů z odlišných částí tabulky. Orli se po dvou zápasech venku představí doma proti Villachu a v případě vítězství mohou pomýšlet na vyšší příčky. Zápas začíná v pátek od 18:30, vysílá jej televizní stanice SPORT 5.
» Hvězda soupeře
Brock McBride je se čtrnácti body nejproduktivnějším hráčem Villachu.

V loňské sezóně Villach patřil k tomu nejlepšímu, co mezinárodní EBEL mohla nabídnout. V létě však tým Grega Holsta opustila řada opor v čele s Johnem Lammersem, který zamířil do Innsbrucku. Jako náhrada přišel Dustin Johner a právě od něj se čekalo, že potáhne ofenzívu. Zatím se mu ale podařilo rozvlnit síť jen dvakrát. V kádru alpských orlů chybí lídr, a to se promítá i do výsledků mužstva.

Villachu se navíc vůbec nedaří na hřištích soupeřů. Hned devět z celkových dvanácti proher si připsal venku. Neuspokojivé výsledky korutanského celku odnesl během reprezentační přestávky finský kouč Hannu Järvenpä a nahradil ho Greg Holst. "Změna trenéra nás nakopla a doufám, že budeme hrát ten nejlepší hokej, který umíme. Znojmo je pro nás velmi dobrým testem. Ale my víme, že když budeme hrát tvrdě a takticky, můžeme porazit i ty nejlepší týmy," řekl jeden z klíčových obránců Ryan McKiernan.

Naopak Znojemští mají opačné starosti. Svěřenci Jiřího Režnara napravili nečekané zaváhání v Grazu vysokou výhrou nad silným Klagenfurtem. V našlapané tabulce se tak dotahují na vedoucí Linz se Salzburgem a v případě jejich zaváhání je mohou i přeskočit. "Vítězství v Klagenfurtu bylo dobré pro naše sebevědomí. Jde vidět, že když hrajeme po celý zápas naši hru, můžeme být úspěšní. Villach je dobře technicky vybavený tým, navíc se opírá o dva skvěle chytající brankáře," myslí si devítigólový David Bartoš.

Orli jsou nejlepším domácím celkem soutěže, z dvanácti zápasů dokázali získat osmadvacet bodů. Husarský kousek se daří hlavně díky obrovské útočné síle, soupeřům totiž ve všech zápasech už uštědřili celkem 86 přesných zásahů.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 9 9 1 3 77:78

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 3. 9.
body 44 31
aktuální forma Klagenfurt - Znojmo 1:6
Graz - Znojmo 3:0
Znojmo - Innsbruck 5:2
Villach - Graz 3:0
Klagenfurt - Villach 6:3
Vídeň - Villach 3:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 32 bodů (14 + 18) Brock Mcbride, 14 bodů (4 + 10)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 15 bodů (7 + 8) Markus Schlacher, 11 bodů (1 + 10)
brankář Patrik Nechvátal (92,40 %) Jean Philippe Lamoureux (92,30 %)
využití přesilovek 20,70 % 16,40 %
úspěšnost oslabení 85,50 % 84,00 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Šenkeřík, Šulák, Biro, Roupec, Stehlík, Bača – Lattner, Beroun, Novák – Tomas, Pucher, Podešva – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Rehuš, Číp – Špaček.
Lamoureux – Bacher, Schlacher, Kelly, Kreuter, Brunner, McKieran, Staudacher – Leiler, Schofield, Petrik – Hunter, Mcbride, Johner – Platzer, Verlic, Nageler – Jennes, Alagic, Gelfanov – Kucher.
NEWSLETTER