Osvěžení obranných řad: David Roupec novou posilou, dva hráči odchází

Aktuální zprávy
PÁ 20. 11. 2015
Orli Znojmo mění složení obranných řad. Tým opouští Petr Kousalík a Martin Nemčík, naopak novou posilou je ofenzivní zadák David Roupec. Ten se k týmu připojí v pondělí a měl by nastoupit už v úterním duelu v Klagenfurtu.

Třiadvacetiletý Roupec je odchovancem opavského hokeje. Ofenzivní obránce s pravým držením hole má zkušenosti z české extraligy, působil i v mládežnických reprezentacích. Letošní sezónu začal v Pardubicích, starty sbíral i v prvoligovém Šumperku. "Hledali jsme obránce praváka, který by mohl chodit i na přesilovky. David toto splňuje, je to komplexní zadák, kterého jsme delší dobu sledovali a který dokáže podpořit i útok," hodnotí novou akvizici sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

Tým naopak opouští Martin Nemčík a Petr Kousalík. Nemčík přišel do Znojma v létě 2014 a odehrál v klubu loňskou sezónu. "Martin už před startem letošní ligové sezóny vyjádřil přání hledat si nové angažmá. Ve chvíli, kdy nedostával tolik prostoru na ledě, jsme mu vyšli vstříc a uvolnili jej," pokračuje Dočekal.

Odchází také Petr Kousalík, letní akvizice z Litvínova. "Petr se propadl sestavou, takže nebyl spokojený on ani my. Dohodli jsme se proto na ukončení spolupráce," upřesnil Dočekal.

Orli tak pokračují s osmi obránci na soupisce, mladý Ondřej Šťáva je navíc připraven v záloze. Nová posila David Roupec by měl být připraven již v úterý, kdy Znojmo sehraje další ligový duel na ledě Klagenfurtu.

NEWSLETTER