Další tvrdý boj o čelo tabulky! Znojmo vyzve lídra

Naši soupeři
PO 16. 11. 2015
K úternímu utkání míří na jih Moravy Salzburg. Ten po spanilé krasojízdě tápe a Znojmo toho chce využít! Už mnohokrát dokázalo, že to proti býkům umí. Utkání začíná v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Český obránce Zdeněk Kutlák je nejproduktivnějším zadákem Salzburgu.

Když se Znojmo se Salzburgem naposledy střelo, psalo se 2. kolo nové sezóny a Rakušané, co by úřadující mistři, přijížděli do Znojma v roli favorita. Čekalo je však kruté probuzení. Orli rozdrtili svého protivníka vysoko 7:1. Salzburg má jistě tuto porážku ještě v živé paměti, dá se proto očekávat, že se na zápas dobře připraví a pokusí se o odplatu.

K úternímu střetnutí přicestují hokejisté Red Bullu s titulem nejúspěšnějšího týmu na venkovních kluzištích, mimo jiné také se statusem současného lídra EBEL. Nadvláda celku z Mozartova města trvá již několik kol, avšak po reprezentační přestávce se nepovedlo hráčům s dvěma býky na hrudi navázat na předchozí formu a nepřipsali si zatím ani bod. Tabulka je velmi vyrovnaná a Rakušané jsou si toho vědomi, nechtějí proto znovu zaváhat. "Musíme být disciplinovaní a vyvarovat se trestům. Každý musí tvrdě pracovat. Češi hrají s velkým nasazením a emocemi. Klíčem k úspěchu je bezchybná defenzíva," varuje trenér Daniel Ratushny.

Orli, kteří jsou naopak nejlepším týmem na domácím ledě, nebudou chtít dovolit hostům návrat na vítěznou vlnu. Naopak to budou oni, kdo se na ni bude chtít vrátit. Hráči hodili nezdařený nedělní zápas za hlavu a plně se již soustředí na úterý. "Musíme hrát naplno celých šedesát minut, ne jako v neděli v Linzi. Salzburg je velmi silný, hraje velmi agresivně. My však potřebujeme všechny body, abychom zůstali v nejlepší šestce," prozrazuje kapitán Jiří Beroun.

Utkání živě odvysílá sportovní televizní stanice SPORT 5. Pokud nemůžete být přímo na stadionu, lze jej sledovat i prostřednictvím placeného streamu v produkci Playo.tv zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
23 12 4 1 6 80:68

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 4. 1.
body 35 39
aktuální forma Linz – Znojmo 5:4
Lublaň – Znojmo 3:5
Znojmo – Bolzano 3:4
Salzburg – Villach 2:4
Dornbirn – Salzburg 4:0
Salzburg – Graz 3:0
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 29 bodů (14 + 15) John Hughes, 20 bodů (6 + 14)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 11 bodů (5 + 6) Zdeněk Kutlák, 17 bodů (1 + 14)
brankář Patrik Nechvátal (92,10 %) Luka Gračnar (91,40 %)
využití přesilovek 19,80 % 18,30 %
úspěšnost oslabení 85,30 % 86,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #11 Peter Gebei, #23 Stefan Siegel
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Fučík (46. Nechvátal) – Štach, Biro, Šenkeřík, Šulák, Kousalík, Bořuta, Stehlík, Bača – Beroun, Lattner, Novák – Tomas, Pucher, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Podešva, Rehuš.
Weinhandl – Kutlák, Pallestrang, Fahey, Connelly, Trattnig, Heinrich, Viveiros – Sterling, Duncan, Hughes – Latusa, Brucker, Rauchenwald – Baltram, Walter, Hochkofler – Welser, Ferriero, Cijan.
NEWSLETTER