Orly čeká na horké půdě v Linzi přímý souboj o druhé místo

Naši soupeři
SO 14. 11. 2015
Vzájemná utkání Orlů s Linzem jsou vždy vypjatá a plná emocí. Znojmu se podařilo letos Linz dvakrát porazit, poprvé se však představí v roli hostujícího celku. Černá křídla se mohou pyšnit nejvyšší průměrnou návštěvností v lize, nedělní utkání bude i proto velmi obtížné! Duel začíná v 17:30.
» Hvězda soupeře
Andrew Kozek je nejproduktivnější hráč svého týmu.

Když se tyto dva celky střetly naposledy, Orli hájili na domácím ledě dvoubodový náskok v tabulce a Linz v roli vyzyvatele chtěl ukrást tři body a dostat se na jejich místo. V nedělním utkání je situace opačná. Znojemští hokejisté míří do hlavního města Horních Rakous a ze třetího místa budou chtít zaútočit právě na druhý Linz.

Černá křídla využila reprezentační přestávku k odpočinku. Trenéři dali hráčům několikadenní volno, aby si odpočli a načerpali síly na náročný víkend. V pátečním utkání přivítali na svém ledě Vídeň. S jedním z favoritů soutěže sehráli vyrovnané utkání, které bylo dramatické až do samého závěru. Tři body nakonec zůstaly po těsném vítězství 2:1 v Linzi. "Vítězství pro nás bylo důležité, čeká nás teď těžký program. Znojmo proti nám hraje vždycky dobře, je to rychlý a kvalitní tým se čtyřmi dobrými útoky. Musíme být připraveni," varuje kouč Černých křídel Rob Daum.

Znojmo trápila řada zranění, reprezentační pauza proto přišla v pravou chvíli. Hráči zregenerovali síly a pustili se do znovu do tréninku a přípravy na těžká utkání. S jednoznačným cílem, vrátit se zpět na vítěznou vlnu, vstoupili do pátečního utkání v Lublani, kde se blýskl Colton Yellow Horn čtyřmi body a Znojmo se tak po bojovném výkonu mohlo radovat z výhry. Nedělní duel s Linzem nebude vůbec lehký, ale Orli věří, že navážou na páteční výhru. Do sestavy se po zranění vrátili specialisté na oslabení: Jiří Beroun, který v pátek odehrál jubilejní 500. duel za Znojmo, a Patrik Novák.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
27 13 9 3 2 101:79

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 3. 2.
body 35 36
aktuální forma Lublaň – Znojmo 3:5
Znojmo – Bolzano 3:4
Znojmo – Klagenfurt 6:7p
Linz - Vídeň 2:1
Klagenfurt - Linz 3:6
Linz - Bolzano 2:1p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 29 bodů (14 + 15) Andrew Kozek, 19 bodů (13 + 6)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 10 bodů (5 + 5) Marc-André Dorion, 17 bodů (2 + 15)
brankář Patrik Nechvátal (92,00 %) Michael Ouzas (94,60 %)
využití přesilovek 19,80 % 20,40 %
úspěšnost oslabení 88,70 % 85,90 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #3 Ladislav Smetana, #4 Viktor Trilar
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #94 Christian Kaspar

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Kousalík, Bořuta, Šenkeřík, Bača – Tomas, Pucher, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Beroun, Lattner, Rehuš – Špaček, Podešva, Novák.
Ouzas – Dorion, Piche, Palin, Lukas R., Mitterdofer, Altmann, Mayrhauser, Fechtig – DaSilva, McLean, Kozek – Hofer, Hisey, Spannring – Ulmer, Oberkofler, Latendresse – Moderer, Lukas P., Göhringer.
NEWSLETTER