Petr Šenkeřík: V EBEL hrají skvělé týmy, svého rozhodnutí nelituji

Rozhovory
SO 7. 11. 2015
Na jih Moravy přišla před nedávném posila se zkušenostmi z extraligy i mládežnické reprezentace. Své místo v sestavě Orlů si však obránce Petr Šenkeřík musí teprve vybojovat, neboť v klubu působí na měsíční zkoušku.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Za Znojmo jste odehrál již čtyři utkání, jak byste je zhodnotil?
Z osobního hlediska si myslím, že je EBEL hodně podceňovaná soutěž, hraje se hodně útočný hokej. Zatím jsem spokojen, bohužel jsme ale zatím nepřinesli do tabulky tolik bodů, kolik bychom chtěli.

Petr Šenkeřík

  • narodil se ve Zlíně, kde také začal s hokejem
  • sezónu 2009/2010 strávil v zámoří
  • extraligu hrál za Kometu, Zlín, Slavii a Vítkovice
  • k osmnácti zápasům nastoupil za ukrajinský Kyjev
  • Českou republiku reprezentoval v mládežnických výběrech U16, U17, U18 a U20

Stihl jsem si vyzkoušel novinku letošní sezóny, a to prodloužení tři na tři. Jak se vám to líbilo?
S tímto systémem to byla moje první zkušenost a mám z ní jenom pozitivní dojmy. Lítá se nahoru dolů. Pokud nepadne gól na jedné straně, může vzápětí padnou na druhé. Je to ofenzívní styl hokeje a to se mi líbí.

Zahrál jste si extraligu i první ligu. Teď hrajete EBEL, jak byste tyto soutěže porovnal?
Myslím si, že se s touto soutěží první liga nemůže vůbec rovnat, ať už v rychlosti, technice nebo hře do těla. S extraligou je to těžké porovnávat. Hrají se jiné styly hokeje, extraliga je víc techničtější, není tak o bruslení a nehraje se tolik do těla. Jak jsem říkal, myslím si, že je EBEL hodně podceňovaná, hrají tu skvělé týmy a doufám, že začneme vyhrávat a sbírat body.

Proti kterému z dosavadních soupeřů se vám hrálo nejhůře a proti kterému naopak nejlépe?
I když jsme prohráli, tak se mi nejlépe hrál první zápas proti Innsbrucku. Nejlepším soupeřem byl asi Klagenfurt, který měl šikovné a rychlé hráče.

Jak se zrodil váš přestup?
V Prostějově jsem měl otevřenou smlouvu a čekal jsem na nabídku z extraligy, která však nepřicházela. Agent mě proto oslovil s nabídkou jít sem. Znal jsem se tady s Ondrou Šedivým, který mi říkal, že je to tu skvělé a všechno funguje, tak jsem na to kývl a zatím toho nelituji.

Jak se vám líbí ve Znojmě?
Zatím jsem neměl čas projít si město. Přišel jsem a hned se jelo na sérii dvou venkovních zápasů, proto se hodlám s kluky o reprezentační pauze podívat někam do města a zajít na oběd.

Co říkáte na znojemské fanoušky?
Hrál jsem před nimi zatím jen dva zápasy, ale myslím si, že super. Povzbuzovali nás celý zápas. Škoda, že jsme jim to nemohli vrátit v podobě výhry.

NEWSLETTER