Víkendový trip, část druhá. Orli se letos poprvé utkají s Bolzanem

Naši soupeři
SO 24. 10. 2015
S jediným italským soupeřem v lize se Znojmo střetlo naposledy devátého ledna tohoto roku. Letos tak půjde o premiérový duel dvou nerakouských soupeřů, přičemž rozhodně půjde o hodně. Znojmu jde o body, které ztrácí na první Salzburg a Bolzano musí odrážet dotírající kluby, které ohrožují jeho šestou příčku v tabulce. Zápas na ledě Bolzana začíná v 19:45.
» Hvězda soupeře
Třetí sezonu chytá v Bolzanu Jaroslav Hübl. Stálice v brankovišti Lišek patří stabilně mezi brankářskou elitu EBEL.

Bolzano momentálně nabírá stejné otáčky, na které mohli být jeho fanoušci zvyklí na konci minulé sezony. Letos totiž Lišky na úvod sezony mírně tápaly, v posledních třech zápasech se ale zvedly a podařilo se jim ukořistit osm bodů. Byť se nachází na šesté příčce, ambice má tým s nejvyšší průměrnou hmotností hráče v lize rozhodně jiné. Mluví za to mimo jiné i angažování Taylora Vause, kanadského centra a vítěze Calder cupu v zámořské AHL.

Lišky proti Orlům neočekávají jednoduchý zápas. „Se Znojmem rozhodně nebude lehké vyhrát, není náhoda, že tak dlouho drželo první příčku v tabulce. Musíme i nadále hrát tak, jak jsme to dělali v posledních zápasech, jen to je recept na český tým. Když se budeme soustředit na náš výkon, můžeme získat tři body,“ řekl pro klubový web obránce Roland Hofer.

Orli se po dlouhé době dostali na druhé místo v tabulce, navíc s páteční prohrou odskočil první Salzburg na pět bodů, navíc čtvrtý Dornbirn ztrácí na svěřence kouče Jiřího Režnara již jen dva body. Znojmo tak potřebuje naplno bodovat, po vítězné sérii totiž přišel útlum. V posledních pěti zápasech totiž Orli nasbírali jen pět z patnácti možných bodů.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
10 5 4 0 1 30:27

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC Bolzano
pozice v tabulce 2. 6.
body 28 23
aktuální forma Innsbruck - Znojmo 3:1
Vídeň - Znojmo 4:3
Znojmo - Linz 3:2sn
Innsbruck - Bolzano 1:5
Bolzano – Klagenfurt 5:4p
Bolzano - Vídeň 3:1
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 20 bodů (9 + 11) Vause Taylor, 15 bodů (7 + 8)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 10 bodů (5 + 5) Sean McMonagle, 7 (2 + 5)
brankář Patrik Nechvátal (93,7 %) Jaroslav Hübl (92,2 %)
využití přesilovek 15,4 % 17,6 %
úspěšnost oslabení 90,4 % 78,4 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí:#33 Gergely Kincses, #29 Trpimir Piragić
Čároví rozhodčí:#69 Timo Ettlmayr, #51 Marton Neméth

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Kousalík, Šulák, Šenkeřík, Bača, Bořuta – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Rehuš – Špaček, Šeda, Číp – Csamango.
Hübl - Egger, Oberdörfer, Flemming, McMonagle, Hofer, Podlipnik, Franza, Deanesi - Broda, Vause, Pollastrone - Saviano, DiCasmiro, Pope - Gander, Foster, Palmieri - Insam, Bernard, Frank.
NEWSLETTER