Obranu Znojma posiluje Petr Šenkeřík

Aktuální zprávy
ČT 22. 10. 2015
Orli hlásí posilu do obranných řad. Ty vyztuží čtyřiadvacetiletý obránce Petr Šenkeřík, jenž do Znojma přichází na měsíční zkoušku. Šenkeřík má na kontě přes 90 extraligových utkání i účast na juniorském mistrovství světa.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Šenkeříka do velkého hokeje vychoval Zlín, odkud v osmnácti letech odešel do Kanady. Tam strávil sezónu v juniorské WHL, poté se vrátil do Česka, kde v dresu brněnské Komety poprvé nakoukl do extraligy. Na přelomu let 2010 a 2011 reprezentoval Česko na juniorském mistrovství světa v Buffalu, kde nastupoval v obranné dvojici s Orlem Martinem Pláňkem. Následovaly extraligové štace ve Zlíně, Slavii a Vítkovicích proložené hostováním v první lize. Letos Šenkeřík působil v Prostějově, kde se v obraně potkal mimo jiné s ex-znojemským Alešem Sovou.

"Jsme rádi, že se nám Petra podařilo získat. Je to komplexní obránce, který je spolehlivý směrem dozadu, zároveň dokáže podpořit i útok," podotkl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Přichází k nám na měsíční zkoušku a pokud uspěje, může se jeho angažmá prodloužit do konce sezóny. S týmem už odjel i na trip do Innsbrucku a Bolzana. V pátek by měl nastoupit," dodává.

» Petr Šenkeřík na Eurohockey.com

NEWSLETTER