Boj o špici! Znojmo háji proti Linzi trůn

Naši soupeři
SO 17. 10. 2015
Devět kol již znojemští hokejisté vládnou Erste Bank Eishockey lize. V neděli by je však o toto prvenství v případě výhry mohl připravit rakouský Linz. Přijďte je proto podpořit v cestě za další domácí výhrou! Začínáme tradičně v 17:30 hodin.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Marc-André Dorion je nejproduktivnějším obráncem EBEL. Osmadvacetiletý Kanaďan působí v Linzi čtvrtým rokem.

Erste Bank Eishockey liga má za sebou již svoji první čtvrtinu a závratným tempem kráčí dále. Během následujících sedmi dnů odehrají znojemští hokejisté hned čtyři duely. Jediný na domácí půdě v neděli proti rakouskému Linzi.

Právě celek vedený již pátou sezónu kanadským trenérem Robem Daumem jde Orlům po krku. V tabulce dělí tyto soupeře pouhé dva body, a tak je úkol Rakušanů jasný. Body z jihu Moravy budou chtít získat za každou cenu. I přes fakt, že v základní části tu ještě žádný od září 2011 nezískali! Všech dvacet tři bodů totiž připadlo na konto domácích. "Znojmo je číslem jedna. Moc se nám v Česku nedaří a očekáváme velmi těžký zápas," přiznává Daum. "Rozhodující roli budou hrát gólmani. Musíme mít dobrý start a dostat se rychle do vedení."

Do sestavy Black Wings se v neděli vrací Dan DaSilva, jemuž vypršel disciplinární trest. Naopak do hry nezasáhne zraněný útočník Jason Ulmer.

Znojmo v pátek sice prohrálo, přesto si z Klagenfurtu odvezlo bod za prodloužení. Nadále je nejofenzivnější ba i nejdefenzivnější tým EBEL. Svým soupeřům vstřelilo již třiačtyřicet gólů, z toho třicet na domácí půdě! Naopak zde inkasovalo jen sedmkrát z celkových třiadvaceti obdržených branek.

"Linz je ofenzivní tým, ale jejich herní styl nám vyhovuje. Bude to jistě opět vynikající zápas," předvídá útočník Jan Lattner. Stejně jako Linz, i Znojmo hlásí jedinou absenci. Trenér Jiří Režnar nemůže počítat se zraněným kapitánem Jiřím Berounem.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
26 13 8 3 2 98:77

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 1. 3.
body 26 24
aktuální forma Klagenfurt – Znojmo 3:2p
Znojmo – Innsbruck 5:0
Znojmo – Vídeň 1:2p
Dornbirn – Linz 0:1
Linz – Villach 5:3
Graz – Linz 2:4
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 17 bodů (8 + 9) Marc-André Dorion, 11 bodů (1 + 10)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 9 bodů (4 + 5) Marc-André Dorion, 11 bodů (1 + 10)
brankář Patrik Nechvátal (94,50 %) Michael Ouzas (95,20 %)
využití přesilovek 14,10 % 25,00 %
úspěšnost oslabení 92,80 % 86,70 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #6 Patrick Gruber, #9 Shane Warschaw
Čároví rozhodčí: #69 Timo Ettlmayr, #55 Daniel Soos

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Kousalík, Bača – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Podešva, Rehuš – Lattner, Bartoš, Yellow Horn – Csamango, Šeda, Číp – Špaček.
Ouzas – Dorion, Piche, Palin, Lukas R., Mitterdofer, Altmann, Mayrhauser, Fechting – Göhringer, McLean, Kozek – Hofer, Hisey, Spannring – Gaffal, Oberkofler, Latendresse – Franz, Lukas P., Moderer.
NEWSLETTER