Není hranice, jak dobrým se hokejista může stát, věří Radek Číp

Rozhovory
ÚT 6. 10. 2015
Odchovanec Havířova, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi, nakoukl i do seniorského hokeje a o tři roky později nasbíral více jak třicet startů v české extralize. Řeč je o Radku Čípovi, jenž na jihu Moravy setrval po létě a hraje již druhou sezonu v orlím dresu.

Jaké byly vaše pokyny před zápasem proti Lublani?
Věděli jsme, že dobře brání, na to jsme se také připravovali. Prvních pět minut jsme se rozkoukávali, čekali, co budou hrát. První dvě třetiny jsme přistoupili na jejich hru, proto nám také vstřelili dvě branky. Do třetího dějství jsme si ale řekli, že se nesmíme nechat ovlivnit tím, co předvádějí, chtěli jsme se soustředit sami na sebe. S tím jsme uspěli v minulých zápasech, uspěli jsme i teď, protože třetí třetina byla super.

Čekal jste tak urputnou obranu Slovinců?
Nepřekvapila nás. Ačkoli jsme věděli, s čím na nás vyrukují, nešli jsme do toho po našem. Hned od začátku jsme se přizpůsobili jejich tempu, a to bylo špatně. Trápili jsme se, hledali se, ale nakonec se nám podařilo zápas otočit.

Ve třetí třetině vstřelilo Znojmo šest branek, pamatujete si něco obdobného?
Kam až moje paměť sahá, tak ne. Snad jen vloni proti Dornbirnu. Povedlo se nám to díky tomu, co jsme si řekli v kabině o druhé přestávce.

Co to bylo?
Jasně jsme si řekli, že musíme zlepšit bruslení a začít dodržovat taktiku, která nám letos již tolikrát přinesla vítězství. Pak už to bylo snadné.

Jak se vám dívá na pětibodový náskok Orlů na prvním místě v tabulce EBEL?
Samozřejmě že krásně, ale je to ještě příliš brzo. Máme za sebou osm kol, která sice skončila až na zápas s Vídní úspěchem, ale pořád je to příliš malá porce zápasů na to něco hodnotit.

Máte sešitý ret a chybí vám zub, co se stalo?
Před zápasem ve Fehérváru při rozbruslení jsme jeli se spoluhráčem dvou na jednoho, nešikovně jsem najel za bránu a můj spoluhráč mě nechtěně trefil pukem do úst.

Několik zápasů jste měl pauzu, jak se vám hrálo?
Musím říct, že se mi hrálo výborně. Snažím se na sobě každý den pracovat tolik, abych dokázal co nejlépe pomoci týmu. Nejen když naskočím na led, tak chci, aby tým vyhrával, ale když už se na led dostanu a můžu být nápomocen, chci do toho dát vše.

Dvakrát jste skóroval, trénujete střelbu?
Samozřejmě, snažím se neustále zlepšovat. Od léta se každé ráno, každý trénink věnuji právě tomu, abych byl lepší a lepší. Myslím, že není žádná hranice, jak dobrým se může hokejista stát. Proto pracuji naplno.

Myslíte, že jste si svým výkonem řekl o stálé místo v sestavě?
Podle mě je jedno, kdo góly dává. Hlavní je pro nás plnit pokyny, které nám dá trenér. Cíl je vyhrávat jako tým.

NEWSLETTER