Po týdnu znovu proti Fehérváru, tentokrát v Maďarsku

Naši soupeři
SO 26. 9. 2015
Znovu po sedmi dnech se Orli střetnou s maďarským Fehérvárem. Domácí výhra 2:1 a páteční tříbodový úspěch s Grazem vynesly Znojmo na první místo tabulky. Potvrdí skvělou domácí formu i venku? Nedělní zápas začíná v 17:30.
» Hvězda soupeře
Kanadský útočník Frank Banham je po třech letech v klubu jako doma, přijal maďarské občanství a hraje i za místní reprezentaci

Maďarskému celku se letní posílení podle prvních indicií podařilo. K tradičnímu základu týmu tvořenému maďarskými hráči s reprezentačními zkušenostmi přišlo několik zámořských posil, z nichž dvě útočné – Brendan Connolly a Chris Francis – vedou kanadské bodování týmu. Úvod ligy vyšel týmu i směrem dozadu. Zoltan Hetenyi je statisticky nejúspěšnějším brankářem ligy (na druhém místě je Patrik Nechvátal). Po skvělém startu v podobě prvních tří vítězství se tým kouče Roba Palina trochu zadrhl, prohrál ve Znojmě i ve Vídni, pokaždé ale jen o gól a je jasné, že na domácím ledě bude extrémně silným protivníkem.

"My jsme ty dva zápasy ve Znojmě a Vídni vůbec nehráli špatně, ani jednou to ale na body nestačilo. Nyní se se Znojmem utkáme znovu. Proti prvnímu týmu tabulky musíme hrát důrazně a vyrovnat se soupeři v tempu," plánuje Palin.

Orli mohou být po pěti kolech spokojeni. Čtyři domácí duely zvládli na jedničku, neztratili v nich ani bod a v tabulce jsou na prvním místě s tříbodovým náskokem na pronásledovatele! Varovný prst tu ale je. Dosud jediný venkovní duel ve Vídni skončil vysokou prohrou, navíc domácí duel s maďarským soupeřem byl velmi vyrovnaný a bolel.

"Zápasy venku jsou jiné. Doma se týmy tlačí více do útoku. Maďaři jsou velmi nepříjemní, hrají technický hokej a budou hnaní plným stadionem, jak to tam je zvykem. Budeme se jim snažit vštěpit tu naši hru: rychle bruslit, rychle rozdávat puky a hrát nátlakově. Záleží ale hlavně na trenérovi, co nám naordinuje těsně před utkáním," řekl Peter Pucher, který v pátek oslavil 1000. zápas v základní části nejvyšších soutěží.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
21 10 8 3 0 89:81

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo SAPA Fehérvár AV19
pozice v tabulce 1. 6.
body 12 8
aktuální forma Znojmo – Graz 4:1
Znojmo – Fehérvár 2:1
Vídeň – Znojmo 7:1
Vídeň – Fehérvár 5:4
Znojmo – Fehérvár 2:1
Fehérvár – Lublaň 4:3p
nejproduktivnější hráč Colton Yellow Horn, 10 bodů (5 + 5) Chris Francis, 5 bodů (1 + 4)
nejproduktivnější obránce Jakub Stehlík, 3 body (2 + 1) Arnold Varga, 1 bod (1 + 0)
brankář Patrik Nechvátal (95,40 %) Zoltan Hetenyi (96,90 %)
využití přesilovek 13,60 % 11,10 %
úspěšnost oslabení 92,60 % 90,50 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #11 Milan Zrnić
Čároví rozhodčí: #94 Christian Kaspar, #87 Gasper Zgonc

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Štach, Biro, Stehlík, Šulák, Bořuta, Bača, Nemčík, Číp – Tomas, Pucher, Fiala – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Podešva, Novák – Špaček, Šeda, Beroun.
Rajna – Orbán, Varga, Szirányi, Wehrs, Martinelli, Szaller – Blackwater, Sikorcin, Sarpatki – Kóger, Nagy, Kovács – Connolly, Francis, Vincze – Szabo, Benk, Becze.
NEWSLETTER