O prázdninách do školy

Žákovský hokej
SO 27. 7. 2002
Ač jsou prázdniny, ve Znojmě se učí. Tento týden proběhla na znojemském zimním stadionu hokejová škola, kterou pořádala mládež znojemského hokeje.
V rolích učitelů se představili někteří z velkých Orlů. Tréninky probíhaly za asistence Radka Hamana, Karla Soudka, Miroslava Baruse a samotného trenérského asistenta "A" týmu Milana Kastnera. Brankářskému umění vyučovali Oldřich a Petr Svobodovi. Do tréninků obránců se zapojili Václav Benák a Jan Snopek, který sám měl zájem podílet se na této akci a i do budoucna by chtěl vypomáhat při trénincích znojemských dětí.

Školy se účastnilo 34 dětí z České republiky, Slovenska, Rakouska a Německa.
Program školy byl pestrý a nespočíval jen v trénincích na ledě, ale i v suché přípravě, plavání, teorii hokeje, absolvování několika výletů po okolí Znojma. A jistě zajímavým zpestřením byla beseda s hráčem týmu slovenských mistrů světa Peterem Pucherem.

Velkým kladem je (na rozdíl od soukromých hokejových škol), že veškerý zisk z této akce poputuje do znojemské hokejové mládeže.

Společné foto s Peterem Pucherem

V popředí dohlíží Radek Haman na bezchybné provedení cvičení

Oldřich Svoboda předává zkušenosti ze svého brankářského umění

Trenér Richard Adámek vysvětluje cvičení a pozorně mu naslouchají nejen žáci