Junioři završili přípravu deset dní před startem EBYSL výhrou

Juniorský hokej
PÁ 28. 8. 2015
Úvodní zápasy nové sezóny jsou již za dveřmi. Kromě A-mužstva se na svoji další sezónu v mezinárodní soutěži připravují v čele s trenérem Leošem Zajícem i junioři.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Ti odehráli ve středu poslední přípravné utkání a již za týden vstoupí do čtvrtého ročníku Erste Bank Young Stars ligy. Z osmi přátelských zápasů převážně s českými kluby vyhráli třikrát. "Je to sice příprava, ale ukazuje se, že dostáváme příliš mnoho gólů," všiml si Zajíc. "Máme výborného gólmana, který většinu šancí pochytá, ale děláme velké individuální chyby."

Nejvíce jej trápí defenzivní činnost: "Zapracovat musíme ještě na defenzívě. Je potřeba, aby si obránci dávali větší pozor na chyby, které dělají."

Co se týče soupisky, tak ta se oproti loňskému roku výrazně změnila. Tréninky doplňují trenéři staršími dorostenci. "Hráčů je letos opravdu velmi málo. Na ledě jsme se snažili kombinovat juniorku a dorost dohromady, abychom měli stále k dispozici tři pětky," řekl Zajíc. "Pokud se nám podaří získat nějaké hráče z extraligy, tak to naše mužstvo pozvedne. Rovněž doufáme, že kluci, kteří přišli z dorostu, se výkonnostně vypracují a přiblíží k tomu, co požadujeme."

Spolupráce juniorky a dorostu bude pokračovat i v sezóně. "Když budou mít volný víkend, určitě toho využijeme," podotýká. Brankářskou jedničkou se stane posila z Plzně Jindřich Pacl, jenž má za sebou i několik reprezentačních startů. "Bude to fungovat podobně jako loni s Žanem Usem, kterého jsme měli také vypůjčeného od A-týmu," prozrazuje. "Svoji šanci dostane i dorostenec Tomáš Daňo. Bude ale potřeba, aby na sobě ještě zapracoval."

První mistrovské utkání mají znojemští junioři na programu v sobotu 5. září, kdy se vydají na led Salzburgu. Hned následující den pak přivítají na domácím ledě hokejisty z Budapešti.

» Soupiska znojemských juniorů pro sezónu 2015/2016

Přípravné zápasy znojemských juniorů
1. Skalica - Znojmo 3:2
2. Warrior - Znojmo 3:5
3. Znojmo - Skalica 5:8
4. Jihlava - Znojmo 8:6
5. Hodonín - Znojmo 4:3
6. Znojmo - Jihlava 0:8
7. Znojmo - Hodonín 3:2
8. Znojmo - Warrior 6:2

NEWSLETTER