Orli darovali výstroj. Try-out camp naplněn!

Aktuální zprávy
ST 12. 8. 2015
A-tým Orlů se rozhodl podpořit znojemskou mládež a daroval jí hokejovou výstroj, na kterou se složilo vedení klubu společně s hráči.

"Vedení Orlů Znojmo má pocit, že mládež nefunguje po organizační, sportovní ani materiální stránce tak, jak by měla. Proto se vedení klubu rozhodlo, že bude v těchto třech oblastech mládeži maximálně nápomocno," prozrazuje prezident klubu Pavel Ohera. "Prvním hmatatelným krokem je nákup a předání určitého množství výstroje. Na tu se složili a zakoupili hráči A-týmu společně s realizačním týmem a vedením klubu."

Předání proběhlo v pondělí v odpoledních hodinách. Trenér mládeže Petr Konečný převzal z rukou hokejistů Petera Puchera, Jiřího Berouna a Jana Lattnera hokejové helmy, chrániče, kalhoty a další věci potřebné pro výkon tohoto sportu. "Je skvělé, že se taková věc uspořádala. Znojmo potřebuje vychovávat své vlastní hráče, aby A-tým měl z čeho čerpat. Je to i motivace pro děti. Výstroj dostanou a teď už jen záleží na nich, aby pracovali," řekl znojemský odchovanec Lattner.

Tím však podpora znojemské mládeže nekončí. "V těchto postupných nákupech budeme různými formami pokračovat, například bude věnován výtěžek jednoho z utkání na nákup další části výstroje a plánujeme uspořádání dalších akcí, které by měly přinést finanční prostředky pro tuto věc tak, aby každý mladý hokejista si mohl tuto výstroj zapůjčit," pokračuje Ohera.

"Na náš návrh zřídil výkonný výbor mládeže funkci sekretáře oddílu, který bude řešit veškeré organizační záležitosti nutné k běžnému chodu, což výkonný výbor, vzhledem k tomu, že všichni jeho členové jsou vytíženi svými civilními povoláními, není schopný plně časově zabezpečit."

"V oblasti sportovní se prohloubí spolupráce mezi A-týmem a mládeží, kdy asistent trenéra Režnara pan Vybíral, jakožto zkušený trenér mládeže pomůže mládežnickým trenérům s metodikou sportovního rozvoje, tréninky (těchto se budou zúčastňovat i hráči A-týmu) a všemi nutnými věcmi."

"Samozřejmě neustále hledáme další možné vhodné formy spolupráce, tak aby se součinnost mládeže a A-týmu dále zkvalitňovala a prohlubovala," dodává prezident znojemského klubu.

Try-out camp naplněn

"Díky kvalitní propagaci a náboru byla kapacita try-out campu týden před jeho začátkem plně obsazena, a proto už nemůžeme přijímat další přihlášky. Všem velmi děkujeme za projevený zájem," řekl Miroslav Vybíral, metodik mládeže a asistent trenéra A-týmu.

Fotogalerie

NEWSLETTER