Juniorský reprezentant do Znojma! Obranu Orlů posiluje Libor Šulák

Aktuální zprávy
ÚT 12. 5. 2015
Obranné řady znojemských hokejistů posiluje velmi talentovaný obránce Libor Šulák z Chomutova. Jednadvacetiletý bek reprezentoval Česko na šampionátu osmnáctiletých i dvacetiletých hráčů a platí za nejlepšího obránce svého ročníku v Česku. Kádr naopak opouští brankář Klimeš a obránce Šnajnar.

Pelhřimovský rodák Šulák hokejově vyrostl v Havlíčkově Brodě, před příchodem do Chomutova v létě 2012 si v barvách Tatranských Vlků vyzkoušel ruskou juniorskou MHL a zahrál si na mistrovství světa osmnáctiletých, které se konalo v Brně, Břeclavi a ve Znojmě a na němž český tým skončil na osmém místě. Hned v první sezoně mezi Piráty poznával Šulák seniorský hokej v prvoligovém play-off v barvách Kadaně.

Libor Šulák

  • juniorský mistr ČR 2013/14 s Chomutovem
  • nejlepší střelec juniorského play-off 2013/14
  • vítěz 1. ligy a baráže o extraligu 2014/15
  • účastník MS do 18 i 20 let

Další ročník zahájil v nejvyšší soutěži, kde debutoval hned v úvodním kole 13. září 2013 na ledě Karlových Varů. Na přelomu let 2013 a 2014 se zúčastnil mistrovství světa hráčů do dvaceti let ve švédském Malmö, na jaře pak osmi góly přispěl chomutovským juniorům ke druhému mistrovskému titulu v historii a zároveň se z pozice obránce stal nejlepším střelcem play-off Noen extraligy.

V uplynulé sezóně 2014/15 se Šulák v sestavě Pirátů zabydlel a pomohl týmu k vítězství v 1. lize a následně v baráži i k postupu do extraligy. Nyní míří do Znojma, kde si v barvách Orlů vyzkouší mezinárodní EBEL. „Libor je nejtalentovanější obránce ročníku 1994 v Česku. Jsme velmi rádi, že ho v týmu můžeme přivítat. Ukazuje to také, že kredit a prestiž EBEL dále stoupá a přicházejí ji hrát i velmi talentovaní hráči z extraligy," podotkl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal.

» Libor Šulák na Eurohockey.com

Klimeš a Šnajnar se vrací do Brna

Kádr Orlů absolvující letní přípravu naopak opouštějí brankář Lukáš Klimeš a obránce Rostislav Šnajnar. „Způsob chování Lukáše Klimeše v kabině a výroky, které pronesl do médií, se zásadně neslučují s týmovou filozofií. Proto jsme se rozhodli spolupráci s ním ukončit. Chceme pouze hráče stoprocentně přesvědčené o tom, že u nás chtějí hrát," vysvětlil Dočekal. „Kometa Brno na tuto situaci zareagovala tím, že si stáhla zpět i svého druhého kmenového hráče, obránce Šnajnara," uzavírá.

NEWSLETTER