Snažil jsem se to provést jednoduše, říká nájezdový mág Šedivý

Aktuální zprávy
ST 25. 2. 2015
Střeleckým tahounem Orlů v posledních zápasech nadstavbové části je bezpochyby Ondrej Šedivý. Útočník, který přišel na jih Moravy z Vítkovic, skóroval ve čtyřech posledních duelech za sebou, ve Villachu i v úterý doma proti Vídni se postaral o vítězný nájezd.

Nájezdový duel v souboji s Capitals byl dramatický. Prvních šest střelců si na výborné gólmany Holta a Zabu nepřišlo, neuspěl ani Ondrej Šedivý. Když ale přišla čtvrtá série, kouč Režnar dal šikovnému útočníkovi důvěru znovu. "Poprvé jsem jel, skočilo mi to a vůbec jsem nezakončil, jak jsem chtěl. Druhý nájezd už mi vyšel. Bylo tam hrozně moc sněhu a nebylo to na žádné velké vymýšlení, snažil jsem se to provést jednoduše," popisuje Šedivý. Široký nájezd z levé strany proměnil přesnou střelou k tyči. "Jel jsem hodně zeširoka, mám to radši, gólman pak musí udělat nějaký pohyb."

Ondrej Šedivý

  • odchovanec Vítkovic
  • mistr republiky v dorostu i juniorech
  • přes 150 zápasů v extralize, 58 bodů
  • zahrál si letošní Ligu mistrů
  • ve Znojmě 14 bodů ve 14 duelech

Podruhé za sebou tak rozhodl nájezdovou loterii ve čtvrté sérii. Tentokrát ve větším poklidu než v neděli, kdy ve Villachu nastupoval na led ve vypjaté atmosféře po neuznané brance domácích, když rozhodčí neohlídali pořadí střelců ve čtvrté sérii. "Nikdy jsem to nezažil. Asi jedině v televizi," přiznává pětadvacetiletý hráč. "Ale když jsem se rozjížděl, už jsem věděl, že jejich gól platit nebude. Křičící diváky jsem nevnímal. A tím že jsem nájezd poté proměnil, byli naštvaní ještě víc," usmívá se.

A důvod k úsměvu může mít. Orli vyhráli popáté v řadě, v tabulce si upevnili skvělou třetí příčku a udělali velký krok směrem k vytyčenému cíli – umístění v první čtyřce. Zatímco v základní části patřili k nejofenzivnějším týmům ligy, nyní vyhrávají duely také díky poctivé defenzivě. "Snažíme se hrát lépe dozadu. Jsme rádi, že jsme dostali jen jeden gól. Nějaká okénka tam sice opět byla, ale pracujeme na tom. Chris nás hodně podržel, stejně jako v minulém zápase Nechvi. Dva body jsou důležité, pokud budeme do čtyřky, je to super výsledek," potvrzuje Šedivý.

NEWSLETTER