Na rozjeté Orly čeká Vídeň s novým trenérem

Naši soupeři
PO 23. 2. 2015
Čtyři vítězství v řadě mají na kontě znojemští hokejisté a v tabulce nadstavby jim patří vynikající třetí příčka. Nyní je čeká ambiciozní Vídeň, která přijíždí na jih Moravy po pěti porážkách za sebou s novým trenérem Jimem Bonim.
» Hvězda soupeře
Urostlý útočník Kris Foucault ve své první sezóně v Evropě táhne ofenzivu Vídně a upoutal pozornost předních klubů starého kontinentu

Italokanaďan Jim Boni se vrací do rakouského hlavního města po téměř osmi letech. Při svém prvním působení vyhrál s Capitals v sezóně 2004/05 jejich první a dosud jediný titul. Nyní po odchodu Toma Pokela přebírá tým, který má zajištěné play-off, ale v poslední době se mu výsledkově nedaří. Vídeň prohrála pětkrát za sebou, asi nejbolestněji přesně před týdnem doma proti Orlům, kdy ještě tři minuty před koncem vedla o dvě branky.

"Je evidentní, že sebevědomí mužstva v posledních týdnech hodně utrpělo. Do play-off zbývá jen deset dnů, není čas na to měnit základy. Ale je to nový začátek. Když ve Znojmě vyhrajeme derby, budeme přímo v boji o první čtyřku a domácí výhodu pro čtvrtfinále. Pokud ne, bude to v tomhle ohledu už těžké," říká Boni.

Naopak Znojmo se veze na vítězné vlně, navíc dokázalo dva poslední venkovní duely otočit v závěru. S osmi body je na skvělém třetím místě tabulky a proti Vídni bude bojovat o další upevnění své pozice. "Co jsem o Jimu Bonim slyšel, praktikuje spíš evropský styl hokeje, který není tak defenzivní. Pro Vídeň to bude určitě impuls, uvidíme, zda se projeví už v tomto utkání. My se na něj určitě dobře připravíme, stejně jako na kterýkoliv jiný duel," podotýká trenér Orlů Jiří Režnar. V sestavě opět dojde k drobným změnám oproti poslednímu utkání.

Předprodej vstupenek na atraktivní duel probíhá online, lístky jsou k dispozici na konkrétní místo, je možné je vytisknout doma, a vyhnout se tak očekávaným frontám u pokladen. Více informací najdete zde.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
26 5 13 3 5 68:97

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo UPC Vienna Capitals
pozice v tabulce 3. 6.
body 8 4
aktuální forma Villach – Znojmo 1:2sn
Znojmo – Villach 5:2
Vídeň – Znojmo 3:4sn
Fehérvár – Vídeň 4:2
Vídeň – Fehérvár 2:3
Vídeň – Znojmo 3:4sn
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 45 bodů (5 + 40) Kris Foucault, 45 bodů (21 + 24)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 30 bodů (8 + 22) Jamie Fraser, 32 bodů (6 + 26)
brankář Chris Holt (91,14 %) Matt Zaba (91,32 %)
využití přesilovek 25,22 % 21,35 %
úspěšnost oslabení 80,75 % 78,82 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #44 Vladimir Babic, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #64 Thomas Loicht, #91 Attila Nagy

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Havel, Štach, Sova, Jass, Bořuta, Nemčík – Beroun, Šeda, Novák – Číp, Podešva, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Havlík – Špaček, Klhůfek, Fiala.
Kickert – Iberer, Carson, Fraser, Lakos, Klimbacher, Peter, Hackl – Foucault, Watkins, Bois – Sylvester, Schiechl, Ferland – Magowan, MacArthur, Nödl – Hartl, Fischer, Rotter – Puschnik.
NEWSLETTER