Víkendový souboj Orlů začíná v pátek ve Znojmě

Naši soupeři
ČT 19. 2. 2015
První z dvojice zápasů proti Villachu, který znojemští hokejisté sehrají během nadcházejícího víkendu, je na programu v pátek od 18:30 ve Znojmě. Oba celky mají v tabulce nadstavby stejný počet bodů, půjde tedy o přímý souboj o třetí místo.
» Hvězda soupeře
Útočník Darren Haydar začal sezónu v KHL v dresu Medveščaku, brzy ale přestoupil do Villachu, kde vládne ofenzivním statistikám

Situace v tabulce nadstavby se aktuálně velmi podobá stavu na konci základní části. Salzburg s Linzem si v čele vytvořili úctyhodný náskok a velmi pravděpodobně si to spolu rozdají o vítězství v základní části. Tři další týmy - Znojmo, Villach a Vídeň - bojují spolu o třetí místo. Orli mají aktuálně na kontě dvě vítězství v řadě a díky velkému úternímu obratu ve Vídni jsou o skóre třetí.

Villach stále čeká na první vítězství v nadstavbě. Všechny dosavadní čtyři duely prohrál, dva z nich na nájezdy. "Máme teď na kontě několik porážek, přesto si myslím, že hrajeme dobře. Naši mladí hráči mají nyní jen problém s proměňováním šancí," myslí si finský kouč Villachu Hannu Järvenpää. "Znojmo na nás jistě na začátku ostře nastoupí, musíme si úvodní minuty po dlouhé cestě pohlídat," varuje.

V dosavadních vzájemných duelech letošní sezóny byli vždy úspěšnější domácí. Orli se tedy v pátek pokusí o prodloužení této série. Šanci znovu v rámci přípravy na play-off dostanou hráči širšího kádru. "Napětí už je trošku cítit, moc se na play off těšíme," říká útočník Adam Havlík. "Bodový odstup Linze a Salzburgu už je velký, pohlídají si to. My se ale popereme o třetí místo, abychom šli do play off z co nejlepší výchozí pozice," burcuje.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
20 9 8 0 3 68:71

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 3. 5.
body 4 4
aktuální forma Vídeň - Znojmo 3:4sn
Znojmo - Fehérvár 2:1
Znojmo - Salzburg 1:2
Villach - Salzburg 2:3sn
Linz - Villach 6:0
Fehérvár - Villach 2:1sn
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 41 bodů (5 + 36) Darren Haydar, 43 bodů (23 + 20)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 29 bodů (8 + 21) Gerhard Unterluggauer, 27 bodů (6 + 21)
brankář Chris Holt (91,11 %) Jean Philippe Lamoureux (93,04 %)
využití přesilovek 25,45 % 24,70 %
úspěšnost oslabení 80,49 % 82,68 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #12 Ulrich Erd, #22 Manuel Nikolić
Čároví rozhodčí: #64 Thomas Loicht, #71 David Nothegger

Sestavy z posledních zápasů

Nechvátal – Havel, Štach, Sova, Grof, Pavlikovský, Nemčík, Bača – Tomas, Bartoš, Havlík – Číp, Pucher, Fiala – Beroun, Šeda, Abdul – Špaček, Klhůfek, Novák.
Lamoureux – Altmann, Pretnar, Brunner, Waugh, Bacher, Kreuter, Leiler, Gelfanov – Lammers, Krog, Haydar – Pewal, McBride, Santorelli – Nageler, Hunter, Petrik – Platzer, Alagic, Göhringer.
NEWSLETTER