Martin Nemčík: Na střídačce všichni jen kroutili hlavou

Rozhovory
PO 16. 2. 2015
Také zápas proti Fehérváru byl podobně jako ten páteční skoupý na branky. Až v pětadvacáté minutě gólman hostů po krásné individuální akci beka Martina Nemčíka kapituloval. "Rozjel jsem se a nikdo mě už nedostihl," popisuje svůj třetí gól ve Znojmě.

Když Nemčík za stavu 0:1 málem namazal ve vlastním pásmu soupeři na další gól, znojemským stadion jen zašuměl. "Musím poděkovat gólmanovi, že to zachytil." Následně se však slovenský zadák chopil kotouče, projel celým kluzištěm a elegantně zakončil pod horní tyčku. "Udělal jsem jednu či dvě kličky, rozjel jsem se a nikdo mě už nedostihl," směje se. "Na střídačce všichni jen kroutili hlavou."

Martin Nemčík

  • narodil se 26. 7. 1992 v Bratislavě
  • zahrál si za Bay State Breakers v zámoří
  • působil v Trenčíně i Povazské Bystrici
  • kontrakt ve Znojmě podepsal na sezónu 2014/2015
  • za Orly si prozatím připsal 9 kanadských bodů (3 + 6)
  • s 56 minutami je jedním z nejtrestanějších hráčů týmu

V zápase to však nebylo poprvé, co se dvaadvacetiletému mladíkovi nepovedlo správně rozehrát: "Je to tak. Ladíme formu na play-off a už je vidět ten tlak na nás. Doufám, že se s tím vyrovnám a bude to jen lepší."

Ani jedno z domácích víkendových utkání se neobešlo bez potyček. Rozhodčí rozdali dohromady 106 trestných minut. "Už se to vyostřuje a je to hodně nabité. Jde do tuhého. Všechny týmy se už těší na play-off," přiznává rozdíl oproti základní části. "Užili jsme si to ale a doufáme, že diváci také."

Orli se díky nedělní výhře vyhoupli na páté místo. Sám Nemčík však tabulky příliš nesleduje. "Pro mě je protihráč jako protihráč. Na jména se nedívám," dodává na závěr.

NEWSLETTER