Obranu Znojma doplňuje Radek Havel

Aktuální zprávy
SO 14. 2. 2015
Orli Znojmo se těsně před uzávěrkou přestupního období v EBEL rozhodli posílit obranné řady. Na jih Moravy tak z Chomutova přicestuje urostlý bek Radek Havel. Dvacetiletý hráč přichází formou hostování do konce sezóny.

Radek Havel je odchovancem chomutovského hokeje. Už jako mladší dorostenec nastoupil několikrát za juniorský tým, kde se postupně vypracoval mezi opory zadních řad. Extraligovou premiéru si důrazný zadák odbyl v dresu Pirátů 21. března 2013 v posledním kole skupiny o umístění. V dalším průběhu kariéry působil kromě Chomutova také v Kadani a nejeden zkušený útočník poznal, že souboje s Radkem Havlem bolí.

"Sezóna v EBEL je fyzicky náročná a doufáme, že pro nás bude s ohledem na vyřazovací boje i dlouhá. Právě kvůli nadcházejícímu play-off chceme mít k dispozici širší kádr, proto jsme Radka angažovali," podotkl sportovní manažer Orlů Rostislav Dočekal. "Zápasy nadstavbové části nám dávají příležitost vyzkoušet v sestavě více hráčů tak, aby byl kompletní kádr A-mužstva rozehraný na play-off. Naším cílem v nadstavbě ale zůstává čtvrté místo," řekl Dočekal.

Vedení Orlů nyní usilovně pracuje na dotažení administrativních záležitostí transferu. Pokud se vše stihne vyřídit, bude Havel připraven už k nedělnímu domácímu utkání proti Fehérváru.

» Radek Havel na Eurohockey.com

FOTO: piratichomutov.cz

NEWSLETTER