S jistotou play-off pádí Orli do Grazu

Naši soupeři
SO 24. 1. 2015
Definitivně stvrzená účast v elitní šestce a z toho plynoucí jistota vyřazovacích bojů. Orli mohou po páteční výhře nad Lublaní slavit první dílčí úspěch a soustředit se na co nejlepší umístění, které s sebou přináší bonusové body do nadstavby. I o ně budou znojemští hráči v neděli od 17:30 usilovat na ledě Grazu.
» Hvězda soupeře
Nejproduktivnější hráč Grazu Manuel Ganahl se gólem podílel i na páteční výhře svého týmu nad Dornbirnem.

Nedělní sok Znojma se nachází v nezáviděníhodné situaci. Pouhé tři zápasy před završením základní části se Graz usadil na osmé příčce a z posledních sil buší na dveře přímého postupu do play-off. Čtyřbodová ztráta je ale obrovskou propastí a odsuzuje tým k čekání na chyby svých přímých konkurentů z Bolzana a především Fehérváru.

Znojemští hokejisté mají s Grazem dlouhodobě negativní bilanci, v letošní sezóně už ale dokázali svého soupeře dvakrát porazit na domácím ledě. “Devětadevadesátky“ vyšly ze vzájemného klání vítězně jen jednou, když porazily Orly gólem z 59. minuty v poměru 4:3.

Jsme v play-off! Podobnou větu si mohou od pátečních pozdních večerních hodin prozpěvovat fanoušci i samotní hráči Orlů. Výhra 5:2 v Lublani, o kterou se svými gólovými trefami postarali Martin Podešva, Radek Číp, Jan Šeda a dvakrát Ondrej Šedivý, zaručila Znojmu vstupenku do společnosti šesti nejlepších klubů EBEL po základní části. Tři kola před jejím koncem si tak Jihomoravané mohou odškrtnout první splněnou metu. "Máme za sebou první krok, ale ještě nás čeká plno práce. Je potřeba kvalitně potrénovat a připravit se na další zápasy," ví asistent trenéra Rostislav Dočekal.

Usnout na vavřínech by se tak hráčům nemuselo vyplatit. Přeci jen stále se ještě bude zápasit o bonusové body, a každý z nich může mít v desetikolové nadstavbě velkou cenu. Postup na vyšší příčky je navíc hodně reálný. Čtvrtá Vídeň je na dostřel dvou bodů, třetí Villach má pak k dobru tři. V Grazu ale nečeká Orly nic lehkého. Zranění nepustí do hry Jana Lattnera, Petera Puchera, Richarda Pavlikovského, kapitána Jiřího Berouna a Antonína Bořutu. Navíc kabinou obíhá lehká viróza. Naopak již nastoupí zadák Martin Bača.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
17 4 9 1 3 35:49

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo Moser Medical Graz99ers
pozice v tabulce 5. 8.
body 48 41
aktuální forma Lublaň – Znojmo 2:5
Znojmo – Vídeň 3:2sn
Znojmo – Innsbruck 3:0
Graz – Dornbirn 2:1
Salzburg – Graz 5:4p
Fehérvár – Graz 2:4
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 36 bodů (13 + 23) Manuel Ganahl, 30 bodů (16 + 14)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 27 bodů (6 + 21) Matt Kelly, 18 bodů (9 + 9)
brankáři Chris Holt (90,94 %) Danny Sabourin (91,55 %)
využití přesilovek 26,98 % 21,66 %
úspěšnost oslabení 80,35 % 82,61 %

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Klimíček, Bořuta, Pavlikovský, Nemčík, Grof, Štach, Sova, Jass – Beroun, Šeda, Číp – Šedivý, Pucher, Havlík – Tomas, Podešva, Rehuš – Špaček, Fiala, Abdul.
Sabourin – Kelly, Marto, Strohmeier, Ganzak , Lassen, Kovacevic, Petrovitz, Reinthaler – Zagrapan, Bastiensen, Walker – Ganahl, Werner, Rodman – Zusevics, Pinter, Moderer – Konecny, Woger.
NEWSLETTER