Orli stráví Nový rok na cestě. Cíl? Linz!

Naši soupeři
ST 31. 12. 2014
Dvě domácí výhry v samém závěru letopočtu 2014 dávají alespoň zčásti zapomenout na předešlé trápení. Znojemští hokejisté by ale chtěli v podobném duchu přeskočit i do roku nového, hned v úvodu je však čekají tři těžké oříšky v podobě venkovních zápasů. Ten první přichází na řadu již ve čtvrtek od 17:30.
» Hvězda soupeře
Spolu s Andrew Kozekem je Brian Lebler ofenzivní tahoun Linze. Zatím vstřelil 22 gólů, k tomu přidal 10 asistencí. Vloni se také podíval do rakouské reprezentace, kde se zabydlel a podíval se i na olympiádu.

Linz se nachází v relativní pohodě a hlavně na druhé příčce soutěžní tabulky. I když odstup jednoho bodu na třetí Vídeň a čtyř bodů na čtvrtý Villach není nic, co by se nedalo rychlostí blesku smazat. V úterním utkání si Černá křídla v poklidu poradila na domácím ledě s poslední Lublaní a na tým Orlů jsou připravena. Očekávat se dá ofenzivní klání, v němž se utká druhý a třetí nejproduktivnější útok ligy. Tomu rakouskému navíc vévodí Andrew Jacob Kozek a Rob Hisey, tedy dvojice hráčů stojící v čele produktivity EBEL.

Trenér Rob Daum již má plnou hlavu strategie, která by měla vést k vítězství. „Češi disponují silným, vyrovnaným týmem. Potřebujeme být co nejčastěji v držení puku a vyvarovat se trestů, protože soupeř má nejlepší přesilovku v lize,“ ví kanadský lodivod. Daum navíc nepředpokládá žádné změny ve složení jednotlivých formací.

Ačkoliv se prosincové zápasy neodehrály zcela dle představ znojemského klubu, v samotném závěru roku si Orli přeci jen připomněli, jak se vítězí. Před vlastními fanoušky si v rozpětí čtyřiceti osmi hodin postupně poradili s Klagenfurtem a po velmi slušném výkonu i s Grazem. Čtyři body do ligové tabulky tak mají cenu zlatu, zvláště vezmeme-li v potaz, že další tři boje svedou čeští hokejisté na ledě svých soupeřů z Linze, Bolzana a Dornbirnu.

Ihned po doznění silvestrovských oslav se hráči rozjedou do Linze, s nímž sehrají již čtvrtý vzájemný duel v letošní sezóně. V těch předchozích bylo vždy úspěšnější domácí mužstvo. Navíc na ledě Černých křídel prohráli Orli již třikrát v řadě. Ale kdy jindy než na počátku roku mohou svěřenci hlavního kouče Jiřího Režnara pomýšlet na prolomení zlé série? „Pokud hrajeme disciplinovaně, jsme schopni zápasy vyhrávat. Sestavu asi necháme ve stejném složení, ale zapojíme do hry již Jakuba Grofa a Martina Baču. Začali bychom na čtyři obrany. Pavel Rosa je stále out, Jindru Abdula trápí pořád rameno,“ odtajnil trenér něco málo z přípravy na čtvrteční klání.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
22 11 7 3 1 81:68

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Black Wings Linz
pozice v tabulce 5. 2.
body 38 43
aktuální forma Vídeň – Znojmo 5:3
Znojmo – Klagenfurt 4:2
Znojmo – Graz 5:2
Linz – Lublaň 5:2
Linz – Innsbruck 2:4
Fehérvár – Linz 1:3
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 35 bodů (13 + 22) Andrew Kozek, 40 bodů (24 + 16)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 23 bodů (6 + 17) Sebastian Piché, 21 bodů (6 + 15)
brankář Chris Holt (90, 32 %) Michael Ouzas (91,67 %)
využití přesilovek 27,33 % 19,12 %
úspěšnost oslabení 76,06 % 81,30 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #22 Manuel Nikolić, #33 Gergély Kincses
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #98 Michael Johnstone

Sestavy z posledních zápasů

Holt – Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček, Štach, Jass, Sova, Bača – Lattner, Šeda, Havlík – Beroun, Pucher, Číp – Tomas, Podešva, Rehuš – Fiala, Bartoš, Novák.
Ouzas – Murphy, Fechtig, Dorion, Piche, Mitterdorfer, Mayrhauser, Kirchschläger – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Hofer – Spannring, Ouellette, Iberer – Placek, Gaffal, Macierzynski.
NEWSLETTER