Čekají nás tři důležité domácí zápasy, ví kapitán juniorky Milan Křípal

Juniorský hokej
PÁ 26. 12. 2014
Do Znojma přišel před rokem z Brna a po úspěšné sezóně v orlím dresu se stal dokonce kapitánem juniorky. Dvacetiletý obránce Milan Křípal patří k tahounům znojemského výběru, který posouvá vzhůru i díky své produktivitě.

Znojemští junioři mají za sebou již více než polovinu mistrovských zápasů základní části, po níž jim patří třetí příčka ve skupině B, která tým automaticky posouvá do vyřazovacích bojů. Již v sobotu 27. prosince skončí mladým Orlům třítýdenní pauza a bude následovat hektický závěr první fáze ligy. „Tyto dny jsme brali jako přípravu na závěr základní části, kdy už tolik času k oddechu nebude. Delší pauza týmu nijak nevadí, měli jsme domluveny i přípravné zápasy, takže z tempa jsme nevypadli,“ je přesvědčen kapitán juniorského výběru Milan Křípal.

Ten nosí kapitánské “C“ na své hrudi od startu letošní sezóny, ale svou premiéru v EBYSL i na střídačce Znojma si odbyl již v té loňské. „V soutěži se mi líbí, hraje se víc do těla, vše je rychlejší, což mi vyhovuje,“ říká. Své kapitánské povinnosti nebere na lehkou váhu a mužstvo se snaží podporovat i v kabině. „Nějaké slovo před zápasy mám, to k tomu patří. Pak také komunikace s rozhodčími. Ale snažím se to nepřehánět a za rozhodčími jezdit hlavně po domluvě s trenérem,“ nastiňuje svou roli Křípal.

Ale pozor! Hráč s číslem “6“ zároveň patří k nejproduktivnějším bekům celé ligy. S devatenácti body, které nasbíral v pětadvaceti zápasech se drží v první pětce kanadského bodování obránců. Navíc v porovnání s časem, který tráví na ledě, patří k nejslušnějším hokejistům nejen znojemského týmu. „Asi to vyplývá ze stylu mé hry. Snažím se, aby mi příliš často nepochodovaly nervy. I trenér nám to často připomíná, takže se snažím hrát čistě,“ míní Milan Křípal.

Milan Křípal

Znojemští junioři se v předchozích měsících postupně postavili všem týmům Erste Bank Young Stars League, a přestože se mohou pochlubit poměrně vyrovnanými výkony, přišly i menší „úlety“. Tím jedním byla prohra ve Fehérváru 2:8. „Fehérvár patří již několikátou sezónu k neoblíbeným soupeřům. Je to nepříjemný tým, hlavně doma. Navíc letos je téměř k neporažení. Přesto pokořit jsme jej dokázali prozatím pouze my,“ reaguje kapitán na asi nejemotivnější moment ligy, kdy Orli porazili maďarské Čerty na domácím ledě 6:5. „Na toto utkání jsme se připravovali trochu víc než na ostatní. Dali jsme do toho opravdu hodně. Vítězství bylo jedním z největších zážitků v sezoně,“ popisuje kapitán znojemského juniorského výběru Milan Křípal.

Na podobný výkon by juniorka chtěla navázat i 27. prosince, kdy se postaví mužstvu VASAS Budapešť, znovu se domácím divákům představí hned o den později v duelu s Linzem. A třízápasovou sérii na svém ledě završí 3. ledna opět s Budapeští. Samotní hráči juniorky vědí, že půjde o hodně, nejen o devět bodů, které by tým již mohly výrazně posunout do vyřazovacích bojů, proto věří i v podporu diváků. „Budeme rádi, když nás lidé přijdou podpořit. Určitě nám pomohou a budeme je potřebovat,“ promlouvá za kabinu její kapitán.

Přestože k play-off ještě pár kroků zbývá, šance na vyřazovací boje jsou velmi vysoké. Oproti předchozím letem postupují hned čtyři týmy z každé skupiny a hraje se klasické čtvrtfinále, semifinále a finále. „Play-off je pro nás jasný cíl, ale chceme postoupit minimálně do semifinále. Pak už se může stát cokoliv. Finále je pro nás takový sen,“ věří svému týmu kapitán Milan Křípal.

Jako zajímavost, která zavířila znojemskou kabinou, se ukázala šestá branka z domácího vítězného utkání se Záhřebem. Jejím autorem se totiž stal slovinský gólman Žan Us. Jeho trefa už obletěla celé Česko a dokonce se objevila v televizním vysílání. „Žan je naše celebritka. Něco samozřejmě proběhlo, nějaká pokutka byla...,“ usmívá se kapitán.

Rozpis domácích zápasů juniorky na přelomu roku

sobota 27. prosince, Znojmo – VASAS Budapešť 14:00
neděle 28. prosince, Znojmo – Linz 13:15
sobota 3. ledna, Znojmo - VASAS Budapešť 16:15

NEWSLETTER