VIDEO: Mít v zádech tak hlasité publikum je obrovské plus, ocenil atmosféru Chris Holt

Rozhovory
PO 8. 12. 2014
Premiéru před znojemskými fanoušky si proti Lublani odbyl americký gólman Chris Holt, jenž přišel na jih Moravy minulý týden z italského Rittenu. O prvních dojmech se rozpovídal v rozhovoru.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

Jak jste si užil první zápas ve Znojmě?
Fanoušci byli velmi hlasití a já hokej v takovém prostředí miluji. Lidé většinou nedoceňují vše, co fanoušci pro tým dělají, ale mít v zádech takhle dobré a hlasité publikum je velké plus. Byl to dobrý zápas, opravdu jsem si ho užil.

Pro vás osobně to ale nebyl zrovna jednoduchý zápas, že?
Ne, byly tam dlouhé pasáže bez střely na branku, pak najednou ujeli do brejku a přečíslení. Ale moje práce je chytat, takže... nemůžu si stěžovat.

Byl to hodně odlišný zápas od toho pátečního v Klagenfurtu?
Trochu jo. Lublaň hrála hodně agresivně, hráči zkoušeli ujíždět do brejků. V ofenzivě dost riskovali. Mají skvělého brankáře, Andy Chiodo je hodně podržel. Hrají riskantní hokej. Dnes jim to vyšlo, ale těžko říct, co je čeká příště.

Jak vám jde komunikace s obránci?
Je to dobré. Pracujeme na tom na tréninku a většina kluků umí anglicky. Já umím jenom anglicky, takže je to spíš dobrá otázka pro ně. Ale jde to dobře, zatím jsme nenarazili na žádný problém a doufám, že to takhle vydrží.

Jaký je váš první dojem z EBEL?
Je určitě o hodně lepší než ta liga, ze které jsem přišel. Je tu profesionální prostředí, šikovní hráči a zápasy jsou hodně útočné. Každý v útoku riskuje ve snaze skórovat. Takže očekávám hodně šancí, které si vytvoříme, ale taky hodně šancí přede mnou. Všichni hráči na ledě vždy myslí na útok. Je zajímavé takové zápasy hrát a jsem si jistý, že se na ně i dobře dívá.

Jaký je váš osobní cíl pro tuto sezónu?
Krátkodobý cíl je vždy vyhrát příští zápas. Dlouhodoběji chceme skončit mezi nejlepšími šesti, dostat se do play-off a tam jít tak daleko, jak to jen půjde. Chceme do Znojma dovézt pohár a myslím, že tým na to mám.

NEWSLETTER