Příští rok chci na mistrovství světa juniorů, hlásí Jindřích Abdul

Rozhovory
NE 9. 11. 2014
Odchovanec Vsetína, který ve Znojmě dělá první krůčky v seniorském hokeji. Talentovaný forvard s herním projevem daleko staršího hráče. Osmnáctiletý Jindřich Abdul zatím ve Znojmě vstřelil dva góly a v těchto dnech absolvuje přípravné zápasy reprezentace do devatenácti let. „Je to lepší, než jen trénovat," říká.
Vstupenky na MS IIHF 2024 v Česku

V reprezentaci do osmnácti let si zahrál vloni, letos se Jindřich Abdul dočkal nominace do národního výběru znovu. „Abych pravdu řekl, trochu jsem to čekal. Ze strany klubu byly nějaké náznaky, že bych se mohl do reprezentace podívat, hlavně od pana Režnara. Samozřejmě je to ale milé překvapení, za které jsem rád,“ uvedl talentovaný útočník. Pochvaloval si také, že alespoň během dvoutýdenní přestávky nevypadne ze zápasového rytmu. „Určitě je to lepší, než jen trénovat, takhle budu zase získávat zkušenosti, které potom mohu využít,“ liboval si.

Své další působení v reprezentačním kádru vidí Abdul světle. „Samozřejmě není nic jisté, to nikdy. Ale pro letošek mám, myslím, dost slušnou šanci se v nominaci udržet celou sezonu. Svými výkony snad oslovím trenér dvacítek. Dostat se na mistrovství světa juniorů příští rok je můj cíl, na tom budu celý rok makat,“ prohlásil osmnáctiletý forvard. K tomu se cítí naprosto připraven. „Mám o hodně víc natrénováno jako vloni, kdy mě navíc ještě potkala nějaká zranění. Teď jsem všechno uzpůsobil tak, abych se probojoval do reprezentace juniorů,“ uzavřel Abdul.

A ve Finsku o sobě dává znát. V úvodním utkání se dvěma góly podílel na vítězství české reprezentace. Proti místním mladíkům nejprve ve druhé třetině zvyšoval na 3:1 pro Čechy, v power play pojistil vítězství 6:4 trefou do opuštěné branky.

NEWSLETTER