Trenér Jiří Režnar: Jeden z gólmanů dostane v úterý černého Petra

Rozhovory
PO 13. 10. 2014
Již v úterý by měli trenéři odtajnit hádanku ohledně znojemských brankářů. Podle slov znojemského lodivoda Jiřího Režnara má místo na soupisce jisté pouze Patrik Nechvátal. "Jestliže mu forma vydrží a do konce sezóny nepustí nikoho jiného do branky, bude to jedině dobře," prozrazuje v rozhovoru.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024

Po první třetině to zrovna nevypadalo, že zápas s Dornbirnem bude až tak bohatý na branky...
Věděli jsme, že Dornbirn hraje důrazný hokej a dobře bruslí. Dívali jsme se na jejich poslední dva zápasy. V sobotu vlastně prohráli s Fehérvárem až v závěru. Připravovali jsme se hlavně na přesilovky a oslabení a vyšlo nám to.

Co čeká Jindřicha Abdula, střelce desáté branky?
Jindra bude určitě muset něco zaplatit. Za první gól ve Znojmě a ještě k tomu za desátý v zápase. Tak to prostě chodí (úsměv).

Polovinu gólů jste vstřelili v přesilovkách. Pracovali jste na nich v posledním týdnu více?
Když vypadl ze sestavy Richard Pavlikovský, tak se do obrany k Martinu Bačovi posunul Honza Lattner. Přesilovky trénujeme pořád dokola. V některém zápase nám to vyjde a ty góly tam napadají. Jindy hrajeme přesilovou hru výborně, ale branky prostě nedáme.

Co bylo jinak oproti pátečnímu utkání v Grazu, který jste také velkým rozdílem přestříleli, přesto prohráli?
Odehráli jsme tam podobné utkání, ale nepadaly nám tam góly jako teď. Nakonec jsme sahali po bodu a řekli jsme si, že v prodloužení urveme i ten druhý. Bohužel jsme ale prohráli takovou nešťastnou brankou v závěru.

Jak se vyvíjí situace ohledně brankářů?
Gólmany chceme vyřešit v úterý. 15. října končí transfery a my se musíme rozhodnout. Tým bude muset opustit jeden z dvojice Tomáš Tomek – Lukáš Cikánek. Nemůžeme si dovolit tři gólmany. I když jsme v létě brali Patrika Nechvátala jako dvojku, v neděli se znovu ukázal a prokousal se do jedničky. Jestliže mu to vydrží a do konce sezóny nepustí nikoho jiného do branky, bude to jedině dobře.

Hrajete nyní bez čtyř hráčů. Jak to s nimi vypadá?
Patrik Novák bude chybět minimálně osm týdnů, protože má zlomený oční oblouk. Půjde ještě na kliniku do Brna, má tam velký otok. Uvidíme tedy ještě, jak se to vyvine. Co se týče Ondry Fialy, dělají se vyšetření, neboť bývá po zátěži nezvykle unavený. Jirka Beroun půjde v pondělí na led, ale nechceme to zbytečně uspěchat, aby to nedopadlo jako loni s Honzou Lattnerem. Richard Pavlikovský má naražená žebra. I u něj počítáme tak se šesti týdny léčení.

Přemýšlíte ještě o nějakých změnách v týmu?
Kádr není nikdy uzavřený. Vždy můžou nastat nějaké změny. Zatím to necháme tak, jak to je. I Jirka Klimíček se ukazuje v dobrém světle. Zápasy, do nichž nastoupil, odehrál výborně. Je šikovný na puku. Budeme točit sedm obránců a dvanáct útočníků, plus třináctého. Nepřemýšlíme o tom, že bychom přivedli někoho dalšího.

NEWSLETTER