Orli jedou na lídra, uloví další body?

Naši soupeři
ČT 2. 10. 2014
Blíží se víkend a s ním i další dva zápasy Orlů v EBEL lize. Letos již podruhé se svěřenci trenéra Jiřího Režnara střetnou se Salzburgem. Týmem, který doposud nenašel svého přemožitele. Utkání startuje v pátek od 19:15 na ledě Red Bullu.
» Hvězda soupeře
Salzburg se může spoléhat na kvalitní brankářské duo. Luka Gračnar, slovinský reprezentant, odchytal většinu dosavadních zápasů a je pátým nejlepším gólmanem ligy.

Salzburg doposud neprohrál jediný zápas. Jako vítěz odešel z ledu ve všech z šesti dosavadních mistrovských duelů, vstřelil nejvíce branek z týmů EBEL. "Znojmo je velmi nebezpečné v útoku. Zápas, který jsme s nimi odehráli, byl jedním z těch nejtěžších. Na páteční odvetu jsme se dobře připravili," nechal se slyšet Daniel Ratushny, hlavní kouč Rakušanů.

Není to tak dlouho, co se Znojmo se Salzburgem střetlo naposledy. Ve druhém kole prohrálo na domácí půdě 1:3, a tak bude chtít Red Bullu tento výsledek jistě vrátit. "Je to těžký soupeř, možná i nejtěžší v lize. V kádru mají velmi dobré hráče," říká před bojem gólman Patrik Nechvátal. "Zápas v Bolzanu ukázal, že jdeme dobrým směrem," vrátil se k sobotní výhře na ledě mistra. Jihomoravané by měli nastoupit v kompletním složení. Otazník visí pouze nad startem Martina Podešvy.

Mezi tyče by se měl vrátil Lukáš Cikánek, který v sobotu kryl záda právě Patriku Nechvátalovi, jenž si tak odbyl premiéru v EBEL. Třetí z gólmanů, Tomáš Tomek, již trénuje s týmem a do branky by se mohl postavit příští týden.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
17 9 2 1 5 57:50

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Red Bull Salzburg
pozice v tabulce 8. 1.
body 4 12
aktuální forma Bolzano - Znojmo 2:4
Innsbruck - Znojmo 5:2
Znojmo - Bolzano 2:3
Fehérvár - Salzburg 0:7
Vídeň - Salzburg 2:4
Salzburg - Dornbirn 5:1
nejproduktivnější hráč Peter Pucher, 8 bodů (3 + 5) Brett Sterling, 12 bodů (5 + 7)
nejproduktivnější obránce Lubomír Štach, 5 bodů (2 + 3)
Jakub Grof, 5 bodů (1 + 4)
Brian Fahey, 4 body (3 + 1)
Dominique Heinrich, 4 body (1 + 3)
brankáři Lukáš Cikánek (90,1 %) Bernd Brückler (97,2 %)
využití přesilovek 26,47 % 29,27 %
úspěšnost oslabení 77,78 % 91,67 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #12 Ulrich Erd, #11 Peter Gebei
Čároví rozhodčí: #51 Marton Nemeth, #79 Tobias Wasserman

Sestavy z posledních zápasů

Brückler (Gračnar) - Trattnig, Heinrich, Fahey, Milam, Kutlák, Pallestrang - Latusa, Komarek, Raffl - Sterling, Walter, Hughes - Meckler, Duncan, Welser - Cijan, Brücker, Beach - Rauchenwald.
Nechvátal (Cikánek) – Bořuta, Sova, Pavlikovský, Bača, Grof, Štach, Nemčík, Klimíček – Beroun, Bartoš, Šeda – Lattner, Pucher, Havlík – Tomas, Rehuš, Rosa – Číp, Fiala, Novák.
NEWSLETTER