Jiří Režnar: Jedeme dle plánu, v zásadě se nám vyhýbají i zranění

Rozhovory
PÁ 13. 6. 2014
Znojemští hokejisté mají větší část méně oblíbené suché přípravy za sebou. Dny plné dřiny si Orli zpestřili nejen fotbalovým utkáním se svými fanoušky, ale také týdenním soustředěním mimo Znojmo. „Kemp se vydařil, splnil to, co měl,“ neskrývá svou spokojenost trenér Jiří Režnar.

Máte za sebou šest týdnů přípravy, jak proběhly?
Zatím vše klape. Vše vychází tak, jak jsme měli v plánu. Dnes (11. června) před fotbalem jsme tedy trochu polevili, protože vedro je opravdu úmorné, takže jsme byli jen na tenise a na koupališti, kde si kluci zaplavali. Jinak ale jedeme podle toho, co jsme si řekli, žádné úlevy. Ještě nás tedy čekají tři týdny, a pak hurá na led, což už bude pro některé záživnější.

Předchozí dny pro vás ale byly trochu specifické...
Ano, v týdnu od 2. do 6. června jsme byli na soustředění v Jeseníkách, na Kopřivné. Byli tam s námi i hráči, kteří mají individuální přípravu. Mělo to za úkol nějakým způsobem „vyvrcholit“ objemovou část této letní přípravy. Myslím, že celý týden splnil to, co jsme chtěli.

Jaký měli hráči na tomto kempu program?
Ráno od půl sedmé jsme měli pětačtyřicetiminutový běh, to byla první fáze, ještě před snídaní. V druhé fázi jsme dopoledne jezdili dvě hodiny na kole. Odpoledne probíhala klasická posilovna, běhy, hlavně tedy běhy do kopce. V půlce týdne jsme hráli fotbalový zápas s místní Malou Morávkou. V pátek odpoledne byla na programu poslední etapa, což byl výjezd na Praděd, a tím jsme končili.

Mělo toto soustředění i stmelující charakter?
Jedním ze záměrů bylo dát kluky dohromady, proto se účastnili i nově příchozí, kteří mají individuální přípravu. Chtěli jsme také poznat, jak hráči reagují při zátěži. Měli toho plné zuby, navíc v tom týdnu dostali hodně zabrat.

Kde vznikl nápad na tento kemp?
Domlouvali jsme se na tom s majitelem klubu. Loni byla příprava trochu jiná, jinak jsme ji pojali, jinak rozfázovali. Tím kempem vlastně jedna část vrcholila. Důvodem bylo také to, že hodně hráčů letos trénuje individuálně, takže bylo úkolem je dát všechny dohromady alespoň na pár dní.

Zúčastnili se již všichni hráči?
Nebyl s námi David Hruška, který byl nemocný. Ten se připravuje doma v Sokolově. Chyběl také Richard Pavlikovský, jenž je zvyklý ještě z Německa na trochu jiný režim. Momentálně je v zátěži jinde než my, takže by bylo zbytečné ho tam tahat.

Nakousl jste individuální přípravu, kterých hráčů se momentálně týká?
Už se nám do společné letní přípravy zapojil i Martin Bača, individuálku mají až do konce Jakub Grof, David Hruška a Richard Pavlikovský. Ti se k nám připojí až při nástupu na led.

Jak to momentálně vypadá se zraněními v kádru?
Klepu na dřevo, zatím se nám v přípravě vyhýbají zranění. Výjimkou je Honza Šeda, který si naštípl kůstku v noze, ale jinak jsme bez zdravotních problémů. Všichni pracují na sto procent, takže paráda. Ještě máme tři týdny do konce suché přípravy, tak doufejme, že se nic nestane. V pondělí měli hráči volno, v úterý už jsme hned naskočili do dalšího tréninku. A pojedeme tak až do začátku července. 2. a 3. července proběhnou lékařské kontroly, pak pojedou kluci na dovolenou.

Kdy tedy poprvé okusíte led?
Na led bychom měli vyjet 21. července.

Brusle tedy obujete poměrně brzy vzhledem k tomu, že první přípravný zápas je na programu až 5. srpna...
Úmyslně jsme nechali prvních čtrnáct dní bez zápasu, abychom se mohli spíše zaměřit na individuální činnosti. Pak nás zase čekají utkání v krátkých intervalech za sebou, což by mělo prověřit, jak jsou hráči schopni zvládat vyšší tempo. Soupeři jsou kvalitní, o naše prověření se nebojím.

Přál byste si ještě posílit tým na nějaké pozici? Jsou v hledáčku ještě další hráči?
Jednali jsme ještě s dvěma reprezentanty z Francie a Itálie, bohužel jejich finanční podmínky byly takové, že se nedaly splnit. Stále ještě hledáme jednoho praváka do útoku, ale pokud se nezadaří, tak si vypomůžeme mladými hráči, máme tady Marka Špačka a Radka Čípa, kteří svou šanci dostanou.

NEWSLETTER