Orli dál zbrojí útok, nejnovější tváří je Radek Číp

Aktuální zprávy
ČT 29. 5. 2014
Znojemský kádr se nadále rozrůstá, jeho čerstvým přírůstkem se stává jednadvacetiletý Radek Číp. Urostlý útočník, jehož jsme mohli sledovat i v dresu Olomouce či Pardubic, podepsal na jihu Moravy kontrakt na jeden rok s následnou jednoletou opcí. Z klubu naopak míří Jakub Čech, Michael Kolarz i Milan Procházka.

Radek Číp se narodil v Havířově, kde také s hokejem začínal. Již v juniorském věku si jej vyhlédla nedaleká Olomouc, v níž se stal tahounem týmu U20, se kterým si zahrál i proti stejně starým znojemským mladíkům v sezóně 2011/2012, tedy v té poslední před vstupem mladých Orlů do EBYSL. Brzy si připsal i první starty v hanáckém A-mužstvu, které brázdilo prvoligové vody.

Loňský rok strávil střídavě v Havlíčkově Brodě a extraligových Pardubicích. V jejich dresu naskočil i do zápasů European Trophy a získal skalpy finské Tappary či švédského Brynäs. Pardubické barvy hájil rovněž v úspěšném předkole play-off se Slavií i v nepovedené čtvrtfinálové sérii s Třincem.

"Radka Čípa jsme si vyhlédli v Pardubicích. Chtěli jsme doplnit tým o dalšího důrazného útočníka s pravým držením hole. Zároveň je Radek výborný bruslař, který má před sebou budoucnost. Věříme, že bude pro tým přínosem," řekl Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů.

V týmu naopak končí po ročním působení gólman Jakub Čech, který strávil většinu loňské sezóny na Slovensku. "Jakub Čech dostal nabídku ze slovenské extraligy z Martina, kde bude mít jistý post prvního brankáře. V loňské sezóně se mu tam dařilo, a tak mu klub nechce bránit v jeho dalším kariérním růstu," zdůvodnil Dočekal.

Pokračovat nebudou ani obránce Michael Kolarz a útočník Milan Procházka. "S Kolarzem probíhala jednání, ovšem klub nebyl schopen akceptovat podmínky hráče, takže jsme jednání ukončili," pokračuje sportovní manažer Orlů. "Milanu Procházkovi nebyla nabídnuta nová smlouva, neboť jsme chtěli mužstvo doplnit spíše o útočníky s pravým držením hole."

"Momentálně je znojemský kádr téměř kompletní. Chtěli bychom přivést ještě jednoho kvalitního útočníka, ale je možné, že jeho příchod proběhne až těsně před startem sezóny nebo až v jejím průběhu. Posilování klubu je závislé na finančních možnostech klubu," zakončil.

Foto: Eva Streichsbierová (hcrebel.cz)

NEWSLETTER