Do naší kabiny musí zapadnout každý, směje se David Bartoš

Rozhovory
NE 25. 5. 2014
Pro znojemský tým platí jako tvořivý mladý centr. Svou dravostí si vysloužil respekt soupeřů, navíc každým rokem získává víc a víc zkušeností. David Bartoš zahajuje ve Znojmě svou čtvrtou sezónu mezi seniory, ve které si klade jen ty nejvyšší cíle. „Minimum je semifinále," zní z úst dvaadvacetiletého útočníka.

Co letní příprava, jak ji prožíváte?
Máme za sebou čtyři týdny, a už se to celkem dá. První dva týdny, než se do toho člověk dostane, než tělo začne na zátěž reagovat, jsou nejhorší. Po odpočinku vše rozhýbat trvá. Teď už to celkem ujde, už jen proto, že se člověk ve volnu nevydrží celý měsíc vůbec nehýbat. Konečně zase mám režim a můžu být s kluky z kabiny.

V jaké jste momentálně fázi přípravy?
Pořád máme objem, prvních pět týdnů jedeme na objem. Vyvrcholí to přípravou v Jeseníkách, kde to bude nejnáročnější a pak postupně začneme přecházet do rychlosti. V červnu by tam měla být zařazena nějaký fotbalová utkání, měli bychom tak vše mít pestřejší.

Co se bude dít na týdenní přípravě v Jeseníkách?
Dostali jsme pokyn, že si máme obstarat vlastní horská kola. Slyšel jsem, že budou na programu dva až tři tréninky denně, mohly by být nějaké vyjížďky na túry. Také si myslím, že bude zařazena posilovna, možná bazén.

David Bartoš patří ke stálicím Orlů

A vaše osobní pocity z dosavadního progresu v přípravě?
Vesměs je to každý rok stejné. Letos máme výhodu, že máme stejného trenéra jako loni, takže jsme vesměs věděli, do čeho jdeme. Měli jsme čas pro sebe něco ve vlastním volnu udělat, abychom do přípravy nepřišli o deset kilo těžší. Zatím mám pozitivní pocity.

Co vaše dovolená? Užil jste si ji někde u moře?
Ne, to nechám až na červenec, až bude to volno takové nutnější. Teď jsem si užíval spíš tady, pár návštěv kina, nákupy v Brně, spíš takové hlouposti a odpočinek pro tělo. Takto jsem ale zvládl týden, maximálně dva, pak jsem začal chodit na tenis, rád jezdím na kole. Moc dlouho jsem v klidu nezůstal.

Jak se sžíváte s novými spoluhráči?
Naprosto bez problému. Do naší kabiny snad musí zapadnout úplně každý. Letní příprava je spíše taková bezstresová, nic moc se neřeší, spíš je to stylem odtrénujeme a jdeme.

Těšíte se na led?
Mně osobně to ještě nechybí. Ale to přijde, v červenci máme volno a po něm zpravidla dostane člověk obrovskou chuť jít na led. A tak to budu mít já, začnu se těšit až v půlce července.

Na programu přípravných zápasů jsou opět extraligoví soupeři, vnímáte to?
Ano, loni jsme měli také zápasy se silnými týmy. Ono se to moc nedá takhle brát, pořád je to jen přátelský zápas, ale nějaké to měření sil tam je a pro nás jako pro hráče je to jedině dobře. Člověk si vyzkouší, jak chutná extraliga, takové duely nás dobře připraví na nadcházející sezonu.

Sledoval jste mistrovství světa?
Ano, sledoval jsem. Největším překvapením pro mě byli Francouzi. To bezesporu. Myslel jsem si, že výkon Čechů bude růst, ale naneštěstí se tak nestalo. Myslím, že tým byl složen dobře, čtvrtého místa je škoda, ale v konečném důsledku není tak špatné.

Přišly vám nabídky odjinud?
Ne, o ničem nevím.

Budete letos lákat fanoušky ještě víc než loni?
Tak samozřejmě se budu snažit. Doufám, že letos si k nám najde cestu ještě více lidí než v minulé sezoně, my na ledě pro to uděláme maximum. Letos bychom se chtěli dostat co nejdál, nemůžeme si klást nízké cíle. Chceme minimálně semifinále, letos to už musí klapnout.

Sledujete i ostatní týmy v EBEL, jak posilují?
Ano, se spoluhráči v kabině o tom dost mluvíme, každý to sleduje. Koukal jsem, že Villach udělal hodně změn, že jim přišel Fortier a že proběhly nějaké výměny z Klagenfurtu. A právě na Klagenfurt se hrozně těšíme, bude to pro nás takové malé derby.

NEWSLETTER