Důrazný slovenský bek Martin Bača míří do Znojma

Aktuální zprávy
ÚT 6. 5. 2014
Jako třetí letošní posila do obrany přichází pětadvacetiletý Martin Bača s bohatými zkušenostmi ze slovenské extraligy i zámoří. Juniorský reprezentant Slovenska se dohodl se Znojmem na víceleté smlouvě.

Martin Bača patří mezi odchovance Liptovského Mikuláše, kde strávil své hokejové mládí. Již ve svých sedmnácti letech se probojoval do mládežnického reprezentačního výběru Slovenska a v sezóně 2006/2007 poprvé naskočil do seniorského týmu ve svém mateřském klubu.

Poté se ubíraly jeho kroky do kanadské juniorské ligy QMJHL (Quebec Major Junior Hockey League), kde nejprve hájil barvy Moncton Wildcats a následně i Shawinigan Cataractes. Po sezóně se vrátil znovu do Liptovského Mikuláše.

V sezóně 2011/2012 vyhledala jeho služeb extraligová Nitra, v jejímž dresu strávil tři úspěšné ročníky. Nyní před ním stojí nová zkušenost - mezinárodní Erste Bank Eishockey liga.

"Martin Bača je nekompromisní důrazný obránce, který se hodí do naší koncepce mužstva. Vnímáme jej jako silového a agresivního hráče, jenž toho má na svůj věk hodně za sebou," vyjádřil se na adresu pětadvacetiletého beka Rostislav Dočekal, sportovní manažer Orlů.

» Martin Bača na Eurohockey.com

NEWSLETTER