Neexistuje jiná možnost, Znojmo musí v neděli vyhrát!

Naši soupeři
SO 15. 3. 2014
Pokud chtějí znojemští hokejisté nadále pomýšlet na postup mezi čtyři nejlepší týmy EBEL, nesmějí nyní již ani jednou zaváhat a rakouský Linz třikrát v řadě porazit. První krok mohou udělat v neděli od 17:45 na domácím ledě!
» Hvězda soupeře
Znojemští střelci si mohou nad kanadským gólmanem Linze Michaelem Ouzasem vylámat zuby. Ten čelil v celé sérii již 183 střelám, za svá záda pustil 14 puků

Pro Linz již nejsou Orli natolik obávaným soupeřem jako před play-off. Ve třech zápasech v řadě dokázal zvítězit a k postupu do semifinále mu zbývá poslední krok. "Klíčem k páteční výhře byly naše dva góly v přesilovkách," vrací se ke čtvrtému čtvrtfinále Rob Daum, hlavní trenér Linze.

"Chceme postoupit v co nejkratším možném čase. Ve Znojmě nás čeká znovu rychlý a vyrovnaný hokej. Domácí jistě neponechají hned od prvních minut nic náhodě a my na to musíme být připraveni," říká kanadský kouč. Do sestavy se mu vrací Andrew Kozek, kterému vypršel disciplinární trest. Chybět bude nadále Patrick Spannring.

Pro Orly může být nedělní zápas tím posledním v sezóně. To si však nechtějí hráči ani trenéři připustit, a proto musejí bezpodmínečně zvítězit a vrátit sérii za stavu 2:3 do Rakouska. "Nehrajeme špatně, ale musíme se vyvarovat hrubým chybám a lépe začít. Tým udělá všechno pro to, aby v neděli před domácími fanoušky zvítězil," říká asistent trenéra Milan Navrátil.

Co se týče marodky ve znojemské kabině, do utkání nezasáhnou Richard Pavlikovský ani Jiří Beroun, jenž si v pátek poranil koleno. V sestavě by se však už mohli objevit útočníci Martin Podešva a Adam Havlík, kteří si odnesli vážné šrámy v podobě otřesů mozku z úterního duelu. Mezi tyče se postaví Sasu Hovi.

Utkání, které přímým přenosem přenáší ServusTV, začíná netradičně v 17:45.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
18 9 5 3 1 66:50

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Black Wings Linz
pozice v tabulce po základní části 4. 6.
body 12 9
aktuální forma Linz – Znojmo 3:2
Znojmo – Linz 3:4
Linz – Znojmo 6:5p
Linz – Znojmo 3:2
Znojmo – Linz 3:4
Linz – Znojmo 6:5p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 58 bodů (19 + 39)
Jason Ulmer, 64 bodů (19 + 45)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 30 bodů (8 + 22)
Lubomír Štach 30 bodů (4 + 26)
Curtis Murphy, 42 bodů (10 + 32)
brankář Sasu Hovi (91,7 %) Michael Ouzas (92,0 %)
využití přesilovek 20,15 % (4.) 18,85 % (7.)
úspěšnost oslabení 82,66 % (5.) 83,41 % (3.)

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #33 Gergely Kincses, #3 Ladislav Smetana
Čároví rozhodčí: #91 Attila Nagy, #60 Martin Smeibidlo

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Bořuta, Kolarz, Müller, Štach, Thomas, Sova, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Procházka, Pucher, Sýkora – Beroun, Šeda, Beránek – Jiránek, Bartoš, Novák.
Ouzas – Murphy, R. Lukas, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Baumgartner, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, P. Lukas – Franz, Gaffal, Macierzynski.
NEWSLETTER