Začíná přituhovat, série se vrací do Znojma

Naši soupeři
PO 10. 3. 2014
Po dvou vzájemných kláních Znojma a Linze je stav čtvrtfinálové série nerozhodný. Týmy prozatím předvádějí ofenzivně laděnou hru, které nechybí vypjaté momenty. Jednoduše pravé hokejové play-off. V úterý nás na jihu Moravy čeká další bitva, další důležitý krok do semifinále. Uletí Orli opět svému soupeři?
» Hvězda soupeře
Jason Ulmer zaznamenal v neděli svou první trefu po jedenácti zápasech půstu. Mají se Orli hrozit znovuzrození kanadského střelce?

Linz v domácím utkání vyrovnal průběh čtvrtfinálové série, přesto nemůže být se svou hrou úplně spokojený. Černá křídla již vedla 4:1, avšak výborně rozehraný zápas se nakonec musel rozhodovat až v prodloužení. A to je situace, která by se celku myslícímu na mety nejvyšší neměla stávat.

Povzbuzujícím momentem pro Linz se v nedělním utkání stala přesná trefa nejproduktivnějšího hráče týmu Jasona Ulmera. Ten se zapsal do střelecké listiny poprvé od 12. ledna, kdy skóroval na ledě Fehérváru. „Těší mě, že jsem se konečně prosadil, ale to teď není důležité. Soustředím se jen na našeho soupeře. Češi jsou velmi nebezpeční. Musíme se proti nim koncentrovat celý zápas. Když už si myslíme, že jsme je zlomili, vrátí se zpět. V neděli jsme ale naštěstí zvládli lépe závěr duelu,“ oddechl si zámořský útočník.

Rakušané i nadále drží na jihu Moravy nelichotivou bilanci – ještě zde nikdy nevyhráli. Pokud chtějí postoupit do dalšího kola play-off, musí toto prokletí bezpodmínečně zlomit. Linz nehlásí žádné radikální změny v sestavě, hráči jsou zdraví a do Znojma přijeli již v pondělí.

Orli sice nedotáhli velký obrat na půdě Linze až do vítězného konce, nicméně i smáznutí tříbrankového manka může tým patřičně nabudit. Ve čtvrtfinálové sérii to prozatím skvěle pálí znojemským obráncům Antonínu Bořutovi a Michaelu Kolarzovi. Oba se trefili v pátek i v neděli. Dva zásahy za záda gólmana Ouzase přidal i útočník Jan Lattner.

Naopak nejen trenér Jiří Režnar nadále čeká na gólový příspěvek druhé znojemské formace. „Potřebujeme, aby se začal prosazovat náš nejproduktivnější útok ze základní části Havlík-Pucher-Podešva, který ve dvou zápasech nedal ani gól,“ pronesl hlavní kouč.

V brankovišti Znojma se v úterý představí Jakub Čech. Menší zdravotní problémy vyřadily v neděli ze sestavy Milana Procházku, zatím jen v tréninkovém zápřahu je po delší absenci další útočník Petr Beránek.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
16 9 3 3 1 66:46
 

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Black Wings Linz
pozice v tabulce po základní části 4. 6.
body 12 9
aktuální forma Linz – Znojmo 6:5p
Znojmo – Linz 4:3p
Vídeň – Znomo 4:7
Linz – Znojmo 6:5p
Znojmo – Linz 4:3p
Linz – Bolzano 1:3
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 57 bodů (18 + 39) Jason Ulmer, 59 bodů (17 + 42)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 30 bodů (8 + 22) Curtis Murphy, 40 bodů (10 + 30)
brankář Jakub Čech (89,4 %) Michael Ouzas (91,8 %)
využití přesilovek 19,92 % (4.) 17,95 % (8.)
úspěšnost oslabení 83,52 % (4.) 83,90 % (2.)
 

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #2 Igor Dremelj, #12 Ulrich Erd
Čároví rozhodčí: #90 Alexander Dreier, #84 Oskar Johnston

Sestavy z posledních zápasů

Hovi (21. Čech) – Pavlikovský, Štach, Sova, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Blatný, Sýkora, Lattner – Beroun, Fiala, Šeda – Podešva, Pucher, Havlík – Novák, Bartoš, Jiránek – Špaček.
Ouzas – Murphy, R. Lukas, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Baumgartner, Oberkofler, Iberer – Spannring, P. Lukas, Macierzynski.
NEWSLETTER