Ostrý duel na spadnutí, Znojmo touží po skalpu Villachu

Naši soupeři
ÚT 25. 2. 2014
Našlapanou porci čtyř zápasů během sedmi dnů odstartovali znojemští hokejisté skvěle a v podobném duchu by jistě rádi pokračovali i nadále. Každý bod se těsně u vrcholu nadstavby váží zlatem a ty z Villachu by chutnaly sladce. Duel začíná ve středu v 19:15.
» Hvězda soupeře
Gólman Jean Philippe Lamoureux rozšířil rodinný klan ve Villachu. V rakouském týmu se nově prohání jeho bratr - útočník Mario Lamoureux.

Rakouští dravci se s vervou vrozenou svému druhu bijí o co nejlepší výchozí umístění pro play-off, prozatím však tahají za kratší konec pomyslného lana. V TOP 6 sice nehrají v žádném případě podřadnou roli, nicméně jsou až na jejím chvostu se ziskem šesti bodů ze sedmi zápasů. Villach sráží především časté inkasování (25 branek). Svůj doposud poslední zápas mužstvo z velké části ztratilo už v první třetině, v níž musel Lamoureux lovit puk za svými zády hned čtyřikrát.

Právě Jean Philippe Lamoureux, opora v bráně Villachu, se může radovat z příchodu svého bratra Maria. Ten se před svými novými zaměstnavateli předvedl v parádním světle a hned při premiéře na evropském ledě se mu podařilo skórovat. „Mario je pro nás velká posila, umí zapracovat směrem dozadu i dopředu, navíc je dobrý střelec,“ pronesl na adresu pětadvacetiletého Američana trenér Hannu Järvenpää.

Sám kouč má před soupeřem ze Znojma respekt. „Češi mají dobrý tým, nečeká nás nic lehkého. Kluci musí být koncentrováni a snažit se hrát jednoduchý hokej, navíc se vyvarovat chyb, které jsme dělali v minulém utkání,“ řekl Järvenpää. Ten už se opět může spolehnout na Benjamina Petrika, diskutabilní je start Brocka McBrida a Markuse Peintnera.

Orli napsali po olympijské pauze působivý comeback a na domácím ledě přehráli Bolzano 4:1. Vedení si znojemští hokejisté zajistili zásluhou Martina Podešvy již v 2. minutě a už nepustili. Do střelecké listiny se kromě již zmiňovaného Podešvy zapsali ještě Richard Pavlikovský, Jan Lattner a Peter Pucher.

Jihomoravané tak stále ještě mohou doufat ve vytyčenou TOP 4, která zajišťuje výhodnější postavení pro play-off. Orli však musí ve zbylých třech zápasech bodovat, navíc už jen jednou se představí doma, dvě zastávky čekají na půdě soupeře – ve Vídni a právě ve Villachu. „Villach má několik velmi nebezpečných hráčů, dobrou přesilovku a je také velmi silný v domácích duelech. Musíme hrát pozorně v defenzívě a využít každou příležitost," hledá recept na bodový zisk Martin Podešva.

Znojmo se bude muset zřejmě i nadále obejít bez služeb útočníka Petra Beránka, navíc další forvard Jiří Beroun nedohrál pondělní duel kvůli problémům se zády. V administrativní fázi je možnost využití služeb nováčka v orlím hnízdě Juraje Sýkory, zatím se však dolaďují formality vztahující se k jeho příchodu.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
15 7 5 0 3 51:55

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EC Villacher SV
pozice v tabulce 5. 6.
body 8 6
aktuální forma Znojmo – Bolzano 4:1
Salzburg – Znojmo 4:2
Znojmo – Salzburg 3:0
Linz – Villach 5:3
Villach – Bolzano 6:3
Bolzano – Villach 6:2
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 53 bodů (16 + 37) Derek Ryan, 81 bodů (36 + 45)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 26 (7 + 19), Lubomír Štach, 26 bodů (4 + 22) Rodney Coleman Jarett, 41 bodů (14 + 27)
brankář Sasu Hovi (92,0%) Jean Philippe Lamoureux (91,8%)
využití přesilovek 20,52 % 23,21 %
úspěšnost oslabení 84,52 % 80,61 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #17 Thomas Berneker, #22 Manuel Nikolic
Čároví rozhodčí: #71 David Notheger, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Sova, Thomas, Štach, Bořuta, Kolarz, Müller – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Jiránek – Procházka, Bartoš, Novák – Špaček. td>
Lamoureux J.P. – Jarrett, Unterluggauer, Pretnar, Hotham, Bacher, Altmann, Brunner, Steiner – Fraser, Ryan, Hughes – Hunter, Lamoureux M., Pewal – Platzer, Peintner, Nageler – Rauchenwald, Göhringer, Alagic.
NEWSLETTER