Druhý svátek vánoční patří souboji s Linzem

Naši soupeři
ST 25. 12. 2013
Pro sváteční duel si znojemští hokejisté snad ani nemohli přát atraktivnějšího protivníka. Linz přijíždí v roli vedoucího týmu soutěže, Orli na něj ale umí zahrát - z dosavadních pěti domácích klání s Černými křídly si odnesli plný počet bodů. Úvodní buly utkání bude vhozeno ve čtvrtek v 17:30.
Vstupenky na Betano Hockey Games 2024
» Hvězda soupeře
Michael Ouzas beze zbytku plní očekávání. Patří k nejvytíženějším a zároveň statisticky nejúspěšnějším gólmanům.

Extrémně vyrovnané čelo ligové tabulky je živnou půdou pro časté střídání jejího lídra. Momentálně se na absolutní špici pohybují právě Černá křídla s pouhým bodíkem náskoku před Vídní a Salzburgem. Linz se do popředí vyšvihl hlavně díky skvělé aktuální sérii devíti vítězství v řadě, v níž dvakrát smetl mistrovský Klagenfurt a porazil i Orly. Velkou jistotou v bráně je gólman Michael Ouzas (na snímku), který jen zřídka pouští na svou pozici Lorenze Hirna.

Zajímavostí je, že Linz se s Znojmem utkal v právě probíhající sezoně již třikrát, z toho dvakrát byli Rakušané na prvním místě a dvakrát je Orli z této pozice sestřelili.

Znojmo zažívá zřejmě nejhorší období v letošní sezoně, které vygradovalo třemi porážkami za sebou, z toho dvě se odehrály na jihomoravském ledě. Prakticky do puntíku se tak opakuje stejná situace, která postihla Orly v předchozích dvou ročnících účinkování v EBEL – tedy “vánoční krize“.

Do sestavy Jihomoravanů se již v utkání s Bolzanem vrátil Jan Lattner, ve čtvrtek by se na střídačce měl objevit i další útočník Ondřej Fiala. „Prohráli jsme tři zápasy ze čtyř, ale každá série jednou končí. Na utkání s Linzem se důkladně připravíme,“ nepropadá zmaru trenér Jiří Režnar.

Oba soupeři se potkali na Štěpána i minulý rok. Orli zvítězili 5:2 po gólech Jana Šedy, Ondřeje Fialy, Davida Bartoše a dvou trefách Jana Lattnera.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
11 6 3 2 0 43:32

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo EHC Liwest Black Wings Linz
pozice v tabulce 6. 1.
body 42 49
aktuální forma Znojmo – Bolzano 1:2
Znojmo – Dornbirn 2:6
Linz – Znojmo 3:1
Innsbruck – Linz 3:4p
Linz – Lublaň 5:2
Linz – Znojmo 3:1
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 40 bodů (12 + 28) Jason Ulmer, 41 bodů (14 + 27)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 21 bodů (5 + 16) Curtis Murphy, 30 bodů (8 + 22)
brankář Sasu Hovi (91,0%) Michael Ouzas (92,1%)
využití přesilovek 22,78 % 18,00 %
úspěšnost oslabení 82,39 % 80,77 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: Vladimir Babić, #12 Ulrich Erd
Čároví rozhodčí:#91 Attila Nagy, #51 Marton Nemeth

Sestavy z posledních zápasů

Hovi – Pavlikovský, Štach, Thomas, Müller, Sova, Bořuta, Magovac – Lattner, Blatný, Havlík – Beroun, Bartoš, Šeda – Procházka, Pucher, Finsterle – Nováček, Podešva, Jarůšek – Špaček.
Ouzas – Murphy, Lukas R., MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Iberer, Oberkofler, Baumgartner – Spannring, Lukas P., Scholz.
NEWSLETTER