Znojmo mi chybí, ale i v Bolzanu je krásně, chválí letošní angažmá Kim Strömberg

Rozhovory
ČT 12. 12. 2013
Ač si v zápase Bolzana proti Znojmu nezahrál, společně s týmem dorazil, aby se na utkání podíval. Bývalý Orel Kim Strömberg, který v neděli oslavil šestadvacáté narozeniny, v rozhovoru přiblížil, jak se mu v Bolzanu žije a jak se mu líbí v novém týmu.

Letos hrajete v Bolzanu, jak se vám tam líbí?
Itálii si celkem užívám. Bolzano je překrásné město, je podobně historické jako Znojmo, ale má úplně odlišnou atmosféru. Je to jedno z nejkrásnějších míst, kde jsem kdy byl. Naše předváděná hra je taky skvělá, máme dobrý tým. Tak je vše jednodušší. Všechno je tam krásné.

Díval jste se na zápas Znojma proti vašemu týmu, jaký z něj máte pocit?
Utkání bylo v rychlém tempu a celkem vysokém tempu. Mužstva velice dobře napadala, což bylo vidět na hře. Jako vyhrocený zápas bych to ale neviděl, spíš se mi líbilo, jak spolu týmy soupeřily.

Jakou máte roli u Lišek?
Nemám žádné speciální místo v sestavě. Musím hrát rychlý a dobrý hokej, trenér vyžaduje stejně tak práci v ofenzivě jako v defenzivě. A samozřejmě střílet góly.

Ve Znojmě jste dostal v kabině několik přezdívek, nestýská se vám po nich?
Nejvíc se mi asi líbila přezdívka Great White, po té se mi asi stýská.

Jak jste si užil návrat do Znojma?
Když jsem ze Znojma odcházel, tak jsem říkal, že mi bude chybět. A chybí, byli tu skvělí lidé. Ale teď to mám rád v Bolzanu, je tam opravdu krásně.

Odjíždíte na Vánoce domů do Finska?
Ne, myslím, že zůstanu v Itálii. Ve Finsku je touto dobou příliš velká zima.

A v Bolzanu není zima? Město je celkem vysoko položené.
Ano, to je pravda, ale oproti Finsku je to úplně něco jiného. Minulý týden bylo v Bolzanu deset stupňů nad nulou, moc často tam ještě nemrzne.

NEWSLETTER