Orli zbrojí k lovu, budou další kořistí Žraloci?

Naši soupeři
ČT 5. 12. 2013
Po dvou zápasech na bojišti soupeře se Orli vrací zpět do domácího teritoria a před sebou mají vskutku napěchovaný program - během čtyřiadvaceti hodin odehrají hned dvě utkání. V tom prvním se pokusí nachytat Žraloky z Innsbrucku. Duel startuje v pátek od 18:30.
» Hvězda soupeře
Přestože Innsbruck jen paběrkuje na dnu ligové tabulky, útočník Tyler Donati patří mezi pět nejproduktivnějších hráčů soutěže.

Hokejistům Innsbrucku nepřináší letošní sezona příliš důvodů k radosti. Žraloci hlídkují v těch nejspodnějších zákoutích tabulky a cesta do vyšších etáží nebude vůbec jednoduchá, jelikož bodová ztráta na nejbližší sousedy již čítá devět bodů. Navíc poslední tři zápasy, které tým odehrál na domácím kluzišti, nedopadly právě nejlépe. Vysoké prohry s Villachem a Vídní a pouze bodík z duelu s Fehérvárem je pro klub, za jehož barvy bojuje i slovenský útočník Lukáš Jurík, jednoznačně málo.

Mužstvo se navíc musí obejít bez svého zkušeného gólmana Adama Munro, jenž nepřicestuje ani do Znojma. Chybět by měl také český obránce Marek Malík. Naopak v dresu Innsbrucku si svou premiéru odbude Jeff Ulmer, jenž doteď působil v konkurenční Lublani. Kouč Daniel Naud má v hlavě dvě těsné prohry svých svěřenců s Orly. „Musíme dál bojovat a připravovat se na každý zápas. Znojmo hraje docela dobře kolektivně, je kompaktní a má čtyři dobré formace,“ prohlásil trenér.

Znojemskému kouči Jiřímu Režnarovi se jen pomalu vyprazdňuje maroda. Do duelu nezasáhne Patrik Novák, zdravotní problémy stále neopustily Jana Lattnera, u kterého je momentálně start nejistý. Na střídačku Jihomoravanů se po absenci vrací také zadák Andrew Thomas. Orli mají za sebou náročné cestování a zápasy v Bolzanu a Dornbirnu. "Mohli jsme získat čtyři body, máme jen dva. Nevadí, jedeme dál," pronesl na adresu víkendového dvojzápasu trenér.

Cenu v podobě elektroniky věnovala do přestávkové soutěže firma AZ Hobby. Fanoušci se rovněž mohou těšit na vystoupení mažoretek z Božic. Na malé fanoušky bude čekat Mikuláš s čerty a andělem, kteří budou rozdávat sladká překvapení a hokejové kartičky.

Bilance vzájemných mistrovských zápasů z pohledu Orlů

zápasy celkem V P VP PP VB:IB
8 6 1 0 1 32:21

Porovnání soupeřů

Orli Znojmo HC TWK Innsbruck
pozice v tabulce 6. 11.
body 33 15
aktuální forma Dornbirn - Znojmo 1:2sn
Bolzano - Znojmo 3:2
Znojmo - Villach 4:5
Innsbruck - Villach 3:9
Innsbruck - Vídeň 3:7
Fehérvár - Innsbruck 3:4p
nejproduktivnější hráč Adam Havlík, 28 bodů (9 + 19) Tyler Donati, 32 bodů (13 + 19)
nejproduktivnější obránce Richard Pavlikovský, 16 bodů (3 + 13) Stefan Pittl, 11 bodů (3 + 8)
brankář Sasu Hovi (90,2%) Patrick Machreich (89,0%)
využití přesilovek 18,80 % 16,33 %
úspěšnost oslabení 84,68 % 73,91 %

Rozhodčí zápasu

Hlavní rozhodčí: #3 Ladislav Smetana, #2 Igor Dremelj
Čároví rozhodčí: Wassmer, #72 Damir Rakovic

Sestavy z posledních zápasů

Landsman – Pavlikovský, Kolarz, Magovac, Štach, Sova, Bořuta, Müller – Lattner, Blatný, Finsterle – Podešva, Pucher, Havlík – Fiala, Šeda, Beránek – Bartoš, Jarůšek.
Machreich (14. Litterbach) – Pittl, Sims, Malík, Pedevilla, Switzer, Stern, Ebner, Saringer – Donati T., Donati J., Mössmer – Höller, Jurík, Salazar – Echtler, Steiner, Hörtnagl – Hanschitz, Huber, Frischmann.
NEWSLETTER